جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

وصول زکات امسال ۳۰ درصد افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

وصول زکات امسال ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

مدیرکل امور اجرایی زکات گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده پرداخت زکات امسال از ۲۳۰ میلیارد تومان سال قبل با افزایش ۳۰ درصدی به ۳۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وصول زکات امسال ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

 

 نجفعلی انتظاری در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه عمران و آبادانی مناطق محروم و روستایی با پرداخت زکات فراهم می‌شود، اظهار داشت: هر منطقه‌ای که زکات پرداخت می‌کند باید در همان منطقه هزینه شود و بر این اساس زکات وصولی برای عمران و آبادی همان منطقه مصرف می‌شود تا مردم بتوانند آثار و برکات آن را مشاهده کنند.
وی با بیان اینکه اجرای طرح‌ها بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد توجه است، افزود: امسال بر اساس شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی شده که این مهم زمینه افزایش تولید و اشتغال مناطقی که زکات پرداخت می‌کنند فراهم می‌شود.
مدیرکل اجرایی زکات با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های  ایجاد اشتغال  در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: درآمدهای زکات در استان‌ها در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی کمک به زیرساخت‌هایی که منجر به اشتغال و توانمندسازی خانواده‌ها می‌شود در اولویت قرار دارد.
وی با بیان اینکه یکی از عواملی که سبب ازدیاد برکت می‌شود، پرداخت زکات است، تاکید کرد: مردم باید این فریضه الهی را انجام دهند و برکات و آثار خیر آن را در زندگی خود مشاهده کنند.
انتظاری بیشترین زکات دهنده‌ها را کشاورزان دانست و خاطرنشان کرد: کشاورزانی که زکات پرداخت می‌کنند آثار و برکات آن در افزایش محصول، زندگی و منطقه خود مشاهده می‌کنند.
وی با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری اجتماعی از محل پرداخت زکات  از بین می‌رود، تصریح کرد: پرداخت زکات ضمن اینکه آثار و برکات مهمی در عرصه زندگی و معیشت فرد پرداخت کننده دارد  بسیاری از ناهنجاری اجتماعی را در جامعه از بین می‌برد.
مدیرکل اجرایی زکات از پیش‌بینی پرداخت سه هزار میلیارد ریال  زکات در کشور خبرداد و گفت: میزان وصولی زکات در سال گذشته 2300 میلیارد ریال بود که امسال با افزایش 30 درصدی پیش‌بینی می‌شود به 3000 میلیارد ریال افزایش یابد.
انتظامی زکات‌های وصولی را زکات واجب، فطریه و  مستحبی دانست و بیان کرد: در نیمه نخست امسال افزون بر 880 میلیارد ریال زکات در بخش‌های مختلف وصول شده و این در حالی است که عمده وصولی زکات در نیمه دوم سال محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه 60 درصد از زکات وصولی سال قبل صرف نیازمندان شد، تصریح کرد: به هر میزان زکات جمع‌آوری شود، 60 درصد برای رسیدگی به نیازمندان و فقرا و 40 درصد در اجرای طرح های عمرانی عام‌المنفعه اختصاص می‌یابد.