سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

وصول زکات استان بوشهر ۱۰۴ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

وصول زکات استان بوشهر ۱۰۴ درصد افزایش یافت

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: در ۹ ماهه امسال بیش از ۱۹ میلیارد ریال زکات در استان بوشهر وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۴ درصد افزایش دارد.

وصول زکات استان بوشهر ۱۰۴ درصد افزایش یافت

 

 احمد لطفی در نشست شورای زکات بوشهر با بیان اینکه مردم این استان متعهد به پرداخت زکات هستند، اظهار داشت: ادای فریضه‌های دینی و مذهبی با توجه به بالابودن اعتقادات  مردم استان بوشهر  در اولویت قرار دارد.
وی با بیان اینکه فرهنگ پرداخت زکات در استان بوشهر نهادینه شده افزود: با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم و ظرفیت بالا در حوزه کشاورزی در استان بوشهر مردم خود را موظف به پرداخت زکات می‌دانند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به اینکه نخل‌داران و زارعان گندم‌کار و جوکار استان بوشهر در پرداخت زکات محصولات خود پیشتاز هستند؛ خاطر‌نشان کرد: کشاورزان استان بوشهر امسال بیش از 4 برابر سال قبل گندم و جو برداشت کرده‌اند که  مبلغ زکات پرداختی این زارعان قابل توجه است.
لطفی با بیان اینکه پرداخت زکات از سوی نخل‌داران استان بوشهر افزایش یافته است، افزود: تا پایان 9 ماهه امسال بیش از 19 میلیارد ریال زکات در استان بوشهر وصول شده که بخش عمده‌ای از زکات وصولی مربوط به نخل‌داران و گندم‌کاران است.
وی با بیان اینکه وصول زکات در استان بوشهر در 9 ماهه امسال با رشدی 104 درصدی مواجه است تصریح کرد: استان بوشهر در وصول زکات رشد خوبی دارد بگونه‌ای که در نیمه نخست امسال رتبه برتر کشور در جذب زکات  داشته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر بیان کرد: در نیمه نخست امسال میزان پرداخت زکات در استان بوشهر از 600 میلیون تومان  سال قبل به یک میلیارد تومان افزایش یافت.
لطفی با بیان اینکه کاهش فقر در همه عرصه‌ها و توسعه عدالت اجتماعی  مهم‌ترین برنامه‌های درآمد زکات است گفت: بر اساس سیاست گذاری‌های صورت گرفته در شورای زکات ،60 درصد این زکات در فقرزدایی و 40 درصد در اجرای فعالیت‌های عمومی در روستاها و مناطق محروم استان بوشهر هزینه شده است.