سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

وصول درآمد مالیاتی استان بوشهر ۱۵ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

وصول درآمد مالیاتی استان بوشهر ۱۵ درصد افزایش یافت

وصول درآمد مالیاتی استان بوشهر ۱۵ درصد افزایش یافت

وصول درآمد مالیاتی استان بوشهر ۱۵ درصد افزایش یافت

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: درآمد مالیاتی استان برای سال ۱۳۹۴ حدود یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تعیین شده بود که با افزایش ۱۵ درصدی وصول به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

عوض‌پور با اشاره به اینکه استان بوشهر از حیث اعتبارات عمرانی رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: براساس ارزیابی‌های انجام شده در زمینه تخصیص اعتبارات عمرانی، مدت زمان دوره ساخت و اجرای پروژه‌های جدید  استان بوشهر در کشور رتبه نخست را کسب کرد که نتیجه تلاش مسئولان دستگاه‌های اجرایی است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در زمینه دوره ساخت پروژه عمرانی از میانگین کشوری پایین‌تر است، افزود:  دوره ساخت پروژه عمرانی به طور متوسط  در کشور 6.4 سال است که این رقم در استان بوشهر با 2.5 سال کمتر از 4 سال ارزیابی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از افزایش درآمدهای مالیاتی استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: درآمد مالیاتی استان بوشهر برای سال 1394 حدود یک‌هزار و 800 میلیارد تومان تعیین شده بود که با افزایش 15 درصدی وصول به 2 هزار و 100 میلیارد تومان رسید.

عوض‌پور با اشاره به حجم اعتبارات عمرانی در سال گذشته گفت: سال گذشته علاوه بر 430 میلیارد تومان از محل بودجه تملک دارایی و سرمایه‌ای، 360 میلیارد تومان از محل ارزش افزوده و 450 میلیارد تومان از سایر ردیف‌های ملی برای اجرا و ادامه طرح‌های عمرانی تخصیص یافت.

وی بیان کرد: در مجموع استان بوشهر سال گذشته یک‌هزار و 250 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی جذب کرد که پیش بینی می‌شود امسال روند تخصیص اعتبارات عمرانی مطلوب باشد.

عوض‌پور با بیان اینکه استان بوشهر از حیث دستیابی به اهداف مورد نظر و طراحی شده در طرح‌های عمرانی رتبه نخست را کسب کرد، افزود: از حیث تخصیص برای اجرای طرح‌های عمرانی 80 درصد اعتبارات تخصیص یافت که رتبه نخست و در زمینه پروژه‌های خاتمه یافته عمرانی استان بوشهر رتبه دوم را در بین استان‌ها کسب کرد.