جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

وزارت نفت ۵۶۰ میلیارد ریال برای ساخت بزرگراه بوشهر - دیر مصوب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

وزارت نفت ۵۶۰ میلیارد ریال برای ساخت بزرگراه بوشهر - دیر مصوب کرد

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: برای تکمیل بزرگراه بوشهر به دیر وزارت نفت ۵۶۰ میلیارد ریال مصوب کرد که تاکنون ۸۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

وزارت نفت ۵۶۰ میلیارد ریال برای ساخت بزرگراه بوشهر - دیر مصوب کرد

 

 فرزاد رستمی در نشست شورای حمل و نقل و مسکن استان بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کریدور ساحلی استان بوشهر روند اجرایی مطلوبی دارد اظهار داشت: محور گناوه به دیلم یکی از طرح‌های بزرگراهی استان بوشهر است که مسیر 80 کیلومتری این محور تا آغاز کنار گذر دیلم امسال تکمیل و زیر بار ترافیک می‌رود.
وی با بیان اینکه خروجی روستای قلعه حیدر در گناوه به چهار خطه تبدیل شده است خاطرنشان کرد: این محور 4 کیلومتری از مسیرهای پرمخاطره است که در 4 سال گذشته 32 نفر به سبب تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند که این محور با تبدیل شدن به چهار خطه ایمن شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اجرای بزرگراه گره به گچساران بیان کرد: این محور 120 کیلومتری که 63 کیلومتر آن در استان بوشهر قرار دارد با سرمایه‌گذاری 85 میلیارد تومان با مشارکت وزارت نفت عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
رستمی از اجرای بزرگراه گناوه به میشان خبرداد و افزود: این مسیر 160 کیلومتری که 55 کیلومتر آن در استان بوشهر واقع است قرارداد آن برای اجرا با اختصاص 40 میلیارد تومان منعقد شده است.
وی با اشاره به اجرای بزرگراه برازجان به گناوه خاطرنشان کرد: این محور 87 کیلومتری به غیر از منطقه آب پخش مابقی محور زیر بار ترافیک است که تا پایان امسال محور سعدآباد به  میان دشت به طول شش کیلومتر تکمیل می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر پروژه بزرگراهی اهرم به برازجان را از دیگر طرح‌های بزرگراهی استان بوشهر دانست و با اشاره به پیشرفت 15 درصدی آن تصریح کرد: این محور در سه قطعه عملیات اجرایی آن آغاز شده که قطعه نخست آن به طول 15 کیلومتر تا 4 ماه آینده تکمیل می‌شود.
رستمی از اجرای باند دوم دالکی به کنارتخته خبرداد و گفت: این محور 18 کیلومتری با سرمایه‌گذاری 70 میلیارد تومان عملیاتی شده که پیشرفت عملیاتی این پروژه مطلوب نیست.
وی با اشاره به بهسازی مسیر اهرم به فراشبند افزود: این مسیر 110 کیلومتری بیش از 66 کیلومتر آن در حوزه استان بوشهر است که برای تبدیل راه فرعی به اصلی و بهسازی مسیر 12 میلیبارد تومان اختصاص یافته است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر از چهار خطه شدن ورودی و خروجی خورموج خبرداد و با اشاره به اجرای پروژه مسیر کنار گذر کنگان به دوراهک خاطرنشان کرد: این مسیر 32 کیلومتری روند اجرایی مطلوبی دارد که تا پایان امسال تکمیل می‌شود.
رستمی یکی از محورهای مهم استان بوشهر بزرگراه ساحلی بوشهر به دیر  دانست و با بیان اینکه این محور 4 شهرستان استان را در بر می‌گیرد تاکید کرد: این محور 192 کیلومتری دارای 14 قطعه عملیاتی است که از 560 میلیارد ریال اعتبارات مصوب وزارت نفت تاکنون 80 میلیارد آن پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه قطعات 10 تا 13 محور یاد شده عملیاتی شده گفت: در سمت دیر نیز 15 کیلومتر این محور اسفالت شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه محور ریز- سرچشمه و باغان در شهرستان جم نیاز به اجرا دارد تصریح کرد: تنها روستای بالای 50 خانوار استان بوشهر  فاقد راه مواصلاتی، محور یاد شده است که برای اجری طرح راهسازی در این مسیر 31 کیلومتری تاکنون 85 درصد آن خاک‌برداری شده است.
رستمی بیان کرد: برای اجرایی شده طرح راهسازی ریز - سرچشمه و باغان که فاصله جم به مرکز استان بوشهر 60 کیلومتر کاهش می‌دهد به 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.