سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

وزارت نفت زمینه اشتغال خانواده‌های مددجوی کنگان را در پارس جنوبی فراهم کند - نمایش محتوای خبر

 

 

وزارت نفت زمینه اشتغال خانواده‌های مددجوی کنگان را در پارس جنوبی فراهم کند

امام جمعه کنگان گفت: کمیته امداد با رایزنی با وزارت نفت زمینه اشتغال مددجویان کمیته امداد کنگان را در شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی پارس جنوبی فراهم کند

وزارت نفت زمینه اشتغال خانواده‌های مددجوی کنگان را در پارس جنوبی فراهم کند

حجت‌الاسلام محمود محمودی صبح امروز در نشست عمومی با حضور رئیس کمیته امداد در کنگان با تقدیر از فعالیت‌های کمیته امداد در خدمت رسانی به محرومان جامعه اظهار داشت: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد دارای شخصیت‌های مناسبی از ابعاد معنوی و فرهنگی هستند و ضروری است با ارائه برنامه‌های آموزشی و فرهنگی از آنها در مقابل آسیب‌های اجتماعی حفاظت به‌عمل آید.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد در بحث کارآفرینی موفق عمل کرده است، افزود: این موفقیت می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر دستگاه‌های اجرایی باشد.

امام جمعه کنگان پیشنهاد کرد تا به منظور تشویق و ترغیب خانواده‌ها در بحث کار آفرینی و دستیابی به عناوین برتر در حوزه‌های ورزشی، علمی، اقتصادی،  اجتماعی و فرهنگی از خانواده‌های موفق در این زمینه‌ها تجلیل شود.

محمودی از رئیس کمیته امداد خواست تا با رایزنی با وزارت نفت شرایطی فراهم شود تا مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان کنگان بتوانند در شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی پارس جنوبی در عسلویه و کنگان بکارگیری شوند.

فرماندار شهرستان کنگان نی در این جلسه با اشاره به اینکه شورای راهبردی پتروشیمی‌های جنوب استان  باید درصدی از کمک‌ها به محیط پیرامونی خود را به مددجویان کمیته امداد اختصاص دهند، گفت: حتی اگر یک درصد از این اعتبارات و کمک‌ها به مددجویان جنوب استان اختصاص یابد بخش عمده‌ای از مشکلات این خانواده‌های تحت حمایت برطرف می‌شود.

عبدالنبی یوسفی با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان کنگان در حوزه اشتغال افزود:  شهرستان کنگان به سبب میزبانی از صنعت نفت و گاز، سالانه پذیرای حجم فراوانی از نیروهای آماده به کار و متخصص است و این امر سبب شده  که  بر گرانی مسکن تاثیر زیادی بر جای گذارد و شرایط زندگی و تهیه مسکن برای خانواده‌ها از جمله خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد سخت‌تر شود.