جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

ورود سامانه بارشی به استان بوشهر وآبگرفتگی معابرعمومی - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود سامانه بارشی به استان بوشهر وآبگرفتگی معابرعمومی

ورود سامانه بارشی به استان بوشهر وآبگرفتگی معابرعمومی

ورود سامانه بارشی به استان بوشهر وآبگرفتگی معابرعمومی

 مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: با ورود سامانه بارشی به استان بوشهر و فعالیت این سامانه تا روز جمعه امکان آبگرفتگی معابر عمومی این استان پیش بینی می‌شود.

شفیع‌خدایی در جمع خبرنگاران در بوشهر از ورود سامانه بارشی به استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی به استان و فعالیت این سامانه امکان آبگرفتگی معابر عمومی این استان از اواخر چهارشنبه به ویژه در روزهای پنج شنبه و جمعه دور از انتظار نیست.

وی از متلاطم شدن دریای خلیج فارس در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به سبب وزش بادهای شدید شرقی و تندبادهای لحظه‌ای، بخش‌های شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر به دریانوردان و صاحبان شناورهای سبک و تفریحی توصیه کرد در این روزها از ترددهای غیرضروری در دریا خودداری کنند.

شفیع‌خدایی تاکید کرد: با توجه به بارش‌های سنگین در استان‌های  همجوار و احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در این استان‌ها به رانندگان توصیه می‌شود در ترددهای جاده‌ای  منتهی به استان‌های همجوار  بیشتر احتیاط کنند.

وی بیان کرد:احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی  استان به سبب روان‌آب حاصل از بارندگی شدید در مناطق بالادست دور از انتظار نیست