رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

ورود رییس جمهور به عسلویه در استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود رییس جمهور به عسلویه در استان بوشهر

دانلود

امروز با حضور رئیس جمهور فازهای 13 و 22 تا 24 میدان پارس جنوبی به بهره برداری می رسد تا با راه اندازی رسمی آنها ایران در برداشت گاز ار میدان پارس جنوبی بر حریف قطری پیشی گیرد.
 به گفته وزیر نفت برای اجرای این فازها یازده میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است.
همچنین امروز 21 طرح مهم اقتصادی در استان بوشهر به بهره برداری می  رسد و اجرای 13 طرح مهم دیگر نیز آغاز می‌شود.
رئیس جمهور تا ساعتی دیگر با حضور در ورزشگاه کنگان با مردم این شهرستان دیدار و در جمع آنها سخنرانی می کند.
 
ورود رئیس جمهور به عسلویههمزمان با سفر رئیس جمهور ؛ 
فازهای 13 و 22 تا 24 میدان گازی پارس جنوبی تا ساعاتی دیگر با حضور رئیس جمهور در بندر کنگان استان بوشهر به بهره برداری رسمی می رسد.
با بهره برداری از این فازها در آستانه روز ملی شدن صنعت نفت ایران در بداشت گاز از حریف قطری پیشی می گیرد.
فاز 13 با چهار سکوی دریایی، 38 حلقه چاه و  چهار خط لوله به طول هر کدام 90 کیلومتر، فازی صد در صد ایرانی در همه مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی است که در مدت صد ماه اجرا شده است.
فاز 13 با هدف تولید روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز، 75 هزار بشکه میعانات گازی، 400 تن گوگرد و تولید سالانه یک و نیم میلیون تن ال پی جی، و یک میلیون تن اتان در فاصله 100 کیلومتری ساحل کنگان اجرا شده است.
ارزش محصولات تولیدی فاز 13 5 میلیون دلار در روز است.
همچنین فاز 22 تا 24 میدان گازی پارس جنوبی با چهار سكوي دريايي، 38 حلقه چاه  و سه خط لوله در فاصله 105 كيلومتري ساحل كنگان واقع شده است .
این فازها که همه مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی تجهیزاتش صد در صد ایرانی است دو میلیارد فوت مکعب گاز را از دریا به خشکی منتقل می کند.
فازهای 22 تا 24 برای تولید روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز، 77 هزار بشکه میعانات گازی، 400 تن گوگرد و تولید سالانه یک و نیم میلیون تن گاز مایع و یک ميليون تن اتان طراحی و ساخته شده است.
ارزش محصولات تولیدی این فازها روزانه 30 میلیون دلار برآورد شده است.