سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

ورودی آب آشامیدنی به بوشهر ۵۰ درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

ورودی آب آشامیدنی به بوشهر ۵۰ درصد کاهش یافت

ورودی آب آشامیدنی به بوشهر ۵۰ درصد کاهش یافت

ورودی آب آشامیدنی به بوشهر ۵۰ درصد کاهش یافت

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: ورودی آب آشامیدنی از چشمه ساسان و رودخانه شاپور کازرون به بوشهر از ۱۶۰ هزار متر مکعب ۵۰ درصد کاهش یافته است.
 کیقباد یاکیده  درنشست بررسی مشکلات آب آشامیدنی دشتستان با بیان اینکه فرسودگی شبکه آبرسانی در دشتستان سبب عدم توزیع عادلانه آب شده اظهار داشت: آب آشامیدنی شهرهای دشتستان بر اساس سهیمه تعیین شده کافی است ولی به سبب فرسودگی شبکه آبرسانی و عدم مدیریت مصرف اکنون برخی از نقاط دارای کمبود آب هستند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین مشکل فرسودگی شبکه آبرسانی در شهر دالکی است گفت: بازسازی شبکه آبرسانی دالکی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و این در حالی است که همه شهرستان‌های استان بوشهر از مشکل فرسودگی شبکه آبرسانی برخوردار هستند که بازسازی آنها باید در اولویت قرار بگیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر مشارکت شوراهای اسلامی و بخشداران در ترویج فرهنگ مدیریت مصرف در مناطق مختلف استان بوشهر افزود: دریافت سهم تبصره 3 از مشترکان آب و فاضلاب برای تأمین در اصلاح و بهبود شبکه‌های آبرسانی نقش مهمی دارد که باید در این زمینه اقدامات لازم به عمل آید.
یاکیده از تکمیل مخزن ذخیره آب در وحدتیه خبرداد و افزود: پس از تکمیل مخزن ذخیره آب وحدتیه عملیات ساخت مخزن دالکی آغاز می‌شود.
وی با تاکید بر جدا سازی آب آشامیدنی و آب مصرفی در زمینه‌های غیر آشامیدنی گفت: بر اساس برنامه‌ ریزی انجام شده آب آشامیدنی و غیر شرب  در مناطقی که هم‌جوار سد و یا رودخانه‌ها هستند جدا می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از کاهش ورودی آب از چشمه ساسان و رودخانه شاپور کازرون خبرداد و گفت: یکی از منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر چشمه ساسان و روخانه شاپور کازرون است که میزان انتقال آب از این محل به شبکه آبرسانی استان بوشهر از 160 هزار متر مکعب به 75 هزار متر مکعب کاهش یافته است.
یاکیده با اشاره به کاهش 50 درصدی آب آشامیدنی از کازرون به بوشهر بر مدیریت صحیح مصرف تاکید کرد و افزود: همین میزان آب انتقالی از کازرون به بوشهر اگر بخوبی مدیریت توزیع شود و بسلامت به دست مصرف کننده برسد می‌تواند جوابگوی نیاز مشترکان باشد.
وی با بیان اینکه شهرهای دشتستان بعنوان بحرانی‌ترین منطقه استان بوشهر از لحاظ آب آشامیدنی است تصریح کرد: مشکل اصلی آب آشامیدنی این شهرستان کمبود نیست بلکه فرسودگی شبکه آبرسانی است که مدیریت توزیع و مصرف آن باید اصلاح شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر حل مشکل آبرسانی در سعدآباد خاطر نشان کرد: شبکه آبرسانی سعدآباد سالم است اما برخلاف دیگر شهرهای دشتستان با کمبود ورودی آب روبرو است که افزایش سهیمه آب این شهر باید مد نظر قرار گیرد.
یاکیده با تاکید بر جلوگیری از انشعاب‌ها و مصارف غیرمجازآب افزود: فعال کردن یکی از هفت چاه شهر برازجان تا پایان تیرماه، آمادگی برای استفاده از تجهیزات و شیرآلات مکانیزه، اصلاح و رفع گرفتگی فوری بخش مشخص شده شبکه آبرسانی شهرهای شبانکاره و آبپخش و توسعه شبکه آبرسانی شهری برای نقاط تازه تاسیس شهر تنگ ارم از برنامه‌های مهم شرکت آبفای استان بوشهر است.