جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

وجود ۴۱ موقوفه در عرصه علم و سلامت در استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود ۴۱ موقوفه در عرصه علم و سلامت در استان بوشهر

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهرگفت: واقفان در استان بوشهر به حوزه‌های علم و سلامت توجه ویژه دارند به‌گونه‌ای که ۴۱ موقوفه در عرصه مدرسه و سلامت در این استان وجود دارد.

وجود ۴۱ موقوفه در عرصه علم و سلامت در استان بوشهر

 

 حجت‌الاسلام مرتضی محمدیان در نشست با مسئولان اوقاف و امور خیریه استان بوشهر، با تاکید بر ترویج به ترویج فرهنگ وقف اظهار داشت: 378 موقوفه و 6 هزار رقبه در استان بوشهر وجود دارد که 80 درصد موقوفات در امور مذهبی و دینی است.
وی با بیان اینکه برخی از موقوفات درآمدزا نیستند، تصریح کرد: برخی از موقوفات شامل حسینیه، مساجد و تکایا درآمدزا نیستند و برخی از آنها نیز منفعتی هستند که درآمدشان صرف نیات واقفان می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر با تاکید بر توجه به وقف در حوزه قرآن و معارف اسلامی افزود: مردم اقبال خوبی به تفسیر، حفظ و قرائت قرآن دارند و برهمین اساس نیاز است وقف‌هایی در این زمینه ارائه شود.
محمدیان با اشاره به اینکه لازم است وقف با نیت سلامت و درمان در جامعه نهادینه شود، گفت: وقف تداوم بخشیدن به خیرات است و موقوفاتی که درآمدشان صرف سلامت شهروندان می‌شود از نیازهای روز جامعه به‌شمار می‌آید.
وی با اشاره به اینکه استان بوشهر در عرصه علم و سلامت دارای موقوفاتی است،‌ خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جامعه موقوفات بیشتر شامل اماکن مذهبی بودند اما واقفان به حوزه‌های علم و سلامت هم توجه داشتند به طوری که در استان بوشهر 41 موقوفه شامل 20 مدرسه و 12 موقوفه سلامت وجود دارد.