جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

واگذاری زمین به موسسان مدارس غیر دولتی در استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

واگذاری زمین به موسسان مدارس غیر دولتی در استان بوشهر

واگذاری زمین به موسسان مدارس غیر دولتی در استان بوشهر

واگذاری زمین به موسسان مدارس غیر دولتی در استان بوشهر

عبدالکریم گراوند در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با تبریک هفته وحدت و سالروز میلاد باسعادت پیامبر اسلام حضرت محمد اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) توجه به حل مشکلات آموزش و پرورش را در اولویت برنامه‌های استان بوشهر دانست و اظهار داشت: از معاون وزیر آموزش و پرورش انتظار می‌رود با نگاه ویژه در حل مشکلات آموزش و پرورش استان بوشهر همکاری کند.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر پرداخت تسهیلات کم بهره به موسسان مدارس غیردولتی افزود: 296 مدرسه غیر دولتی در استان بوشهر فعالیت می‌کند که با برنامه ریزی انجام شده تا پایان برنامه ششم توسعه افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهر با اشاره به نقش مهم نظام آموزشی در توسعه و پیشرفت همه جانبه جامعه و استان تاکید کرد: زیرساخت توسعه و پیشرفت جامعه منوط به توسعه نظام آموزشی است که در این راستا مشارکت موثر دستگاه‌های اجرایی و مردم امری مهم و ضروری است.

گراوند فراهم شدن بسترسازی برای استفاده از ظرفیت‌های مردمی در عرصه ایجاد مدارس غیردولتی را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: برای بالندگی و رشد و ترقی جامعه باید از ظرفیت‌های توانمند مردمی بهره‌برد که توسعه مدارس غیردولتی مورد توجه ویژه استان بوشهر قرار دارد.

وی، با تاکید بر تحقق اهداف پیش بینی شده برنامه ششم توسعه گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده باید تا پایان برنامه ششم توسعه، 15 درصد جمعیت دانش‌آموزی استان بوشهر در مدارس غیردولتی تحصیل کنند که باید در این عرصه بسترهای لازم برای مشارکت مردم فراهم شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر تسریع واگذاری زمین به موسسان مدارس غیردولتی تصریح کرد:  پرداخت تسهیلات بانکی و واگذاری زمین به موسسان مدارس غیر دولتی در استان بوشهر تسریع شود.

استاندار بوشهر افزود: تا جلسه بعدی شورای آموزش و پرورش استان بوشهر باید واگذاری زمین به موسسان ساخت مدارس غیر دولتی در استان نهایی شود.

وی، تسریع در صدور پروانه ساخت مدارس از سوی شهرداری‌ها را مورد تاکید قرار داد  و بیان کرد: برای تسریع در ساخت مدارس غیردولتی در استان بوشهر کمک‌های تسهیلاتی از محل  بودجه فنی اعتباری این استان ارائه می‌شود که پرداخت تسهیلات کم بهره از سوی وزارت آموزش و پرورش به این سرمایه‌گذاران که نقش  تاثیرگذاری در اشتغال هم دارند باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

گراوند بر ساخت مجتمع‌های آموزشی در شهرک  مسکونی نیایش بوشهر تاکید کرد و گفت: باید شیوه نامه مربوطه در این عرصه تدوین تا خدمات مورد نظر به موسسان مدارس غیردولتی با تسریع انجام شود.