جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

واحدهای تولیدی شهرک‌ صنعتی استان بوشهر از پرداخت مالیات معاف شدند - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

واحدهای تولیدی شهرک‌ صنعتی استان بوشهر از پرداخت مالیات معاف شدند

واحدهای تولیدی شهرک‌ صنعتی استان بوشهر از پرداخت مالیات معاف شدند


واحدهای تولیدی شهرک‌ صنعتی استان بوشهر از پرداخت مالیات معاف شدند

واحدهای تولیدی شهرک‌ صنعتی استان بوشهر از پرداخت مالیات معاف شدند

مهدی صفوی ظهر دیروز در نشست با تولید  کنندگان مستقر در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر، با بیان اینکه افزون بر یک‌‌هزار و 800 هکتار زمین برای استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر واگذار شده  به راه اندازی واحدهای صنعتی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خبرداد و اظهار داشت: 5 واحد صنعتی غیرفعال و راکد  در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر در سه ماه نخست امسال با سرمایه‌گذاری 55 میلیارد ریال راه‌اندازی شد.

وی، از حمایت واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی خبرداد و  افزود: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از صنایع کوچک و متوسط و بر‌اساس اهداف و برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، لایحه حمایت از تولید تصویب شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر از معافیت مالیاتی برای واحدهای  تولیدی شهرک‌های صنعتی داد و افزود: تحقق این مهم می‌تواند  تحولات مهمی  برای صنایع کوچک رقم بزند.

صفوی با بیان اینکه موضوع معافیت مالیاتی برای بهره‌برداران جدید در مطرح شدن لایحه حمایت از تولید مورد توجه قرار گرفت تصریح کرد: این موضوع از طرف سازمان صنایع کوچک پیشنهاد شد و وزارتخانه نیز از آن حمایت کرد و در نهایت در قالب قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی بیان کرد: واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی به مدت پنج سال در مناطق توسعه‌یافته و 10 سال در مناطق کمتر توسعه‌یافته از معافیت مالیات بردرآمد با نرخ صفر برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: شهرک‌های داخل شعاع 30‌‌کیلومتر شهرهای بزرگ پیش از این معافیت مالیاتی نداشتند که در قانون جدید این واحدها نیز از معافیت برخوردار شدند.

صفوی اظهار داشت: تولیدکنندگان باید برای برخورداری از این معافیت‌ها اظهارنامه مالیاتی،دفاتر،اسناد و مدارک خود را در موعد مقرر به سازمان امورمالیاتی ارائه کرده و درآمد ها را به طور شفاف ابراز کنند.

وی درباره تفاوت این قانون با قانون قبلی خاطر نشان کرد: در قانون قبلی مدت زمان معافیت مالیاتی چهار تا هشت سال بود و واحدهای تولیدی از 50‌درصد معافیت مالیاتی برخوردار بودند اما در این قانون مدت زمان معافیت پنج تا 10 سال با نرخ صفر مالیاتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر  تاکید کرد: اگر میزان معافیت مالیاتی به 50‌‌درصد سرمایه ثبتی شرکت نرسد، برابر این قانون دوره معافیت  مجددا تمدید می‌شود.