سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

وابستگی علمی به دیگر کشورها سبب خدشه‌دار شدن استقلال کشور می‌شود - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

وابستگی علمی به دیگر کشورها سبب خدشه‌دار شدن استقلال کشور می‌شود

وابستگی علمی به دیگر کشورها سبب خدشه‌دار شدن استقلال کشور می‌شود

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه وابستگی علمی به دیگر کشورها سبب خدشه‌دار شدن استقلال کشور می‌شود، گفت: حمایت از نخبگان علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان باید در اولویت برنامه مسئولان قرار گیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با  بیان اینکه ویژگی‌های انسان‌های بزرگ توجه به آخرت و معاد است، اظهار داشت: بصیرت در امر آخرت و معاد یکی از ویژگی‌های انسان‌های بزرگ است چراکه این افراد پیش از اینکه برای رفاه زندگی در دنیای کنونی باشند به فکر رفاه در آخرت هستند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه رشد علمی سبب پیشرفت و توسعه همه جانبه می‌شود، تصریح کرد: کم شدن رشد علمی سبب توقف جدی در عرصه پیشرفت و توسعه می‌شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه  وجود زیرساخت‌های علمی سبب موفقیت کشورها در هندسه بین‌المللی می‌شود، خاطر نشان کرد: وجود شاخص‌های پیشرفته در یک کشور مترتب بر دانش، علم، فناوری به ویژه علوم استراتژیک و بنیادین هوافضا و هسته‌ای است.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه وابستگی علمی به دیگر کشورها سبب خدشه‌دار شدن استقلال کشور می‌شود، تصریح کرد: حمایت از نخبگان علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان باید در اولویت برنامه مسئولان قرار بگیرد چراکه در شرایط کنونی این حمایت‌ها در عرصه نخبگان شخصی و حقوقی ملاحظه نمی‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر قدردانی از نخبگان افزود: فضا برای تولید و مرجعیت علمی به ویژه محصولات دانش بنیان در همه مناطق باید فراهم شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تحقق ایرانی پیشرفته از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است، بیان کرد: شاخص‌هایی که رهبر معظم انقلاب برای ایجاد ایرانی پیشرفته در تمامی زمینه‌ها بیان کردند باید پایه‌ریزی و برنامه‌ریزی شود.
صفایی بوشهری با تاکید بر برنامه‌ریزی دقیق برای تحقق  منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: باید با برنامه‌ریزی دانش بنیان و مدیریت جهادی زمینه تحقق ایرانی پیشرفته مترتب بر کرسی‌های آزاد اندیشی و نظریه‌پردازی همراه با مدیریت جهادی فراهم شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر افزایش روح ایمانی و معنویت در جامعه افزود: مسئولان فرهنگی کشور باید برای تقویت ایمان و روح معنویت در جامعه تلاش کنند.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ایران پرچمدار تمدن اسلامی است، افزود: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها توصیه می‌کنند که ایران در صف هندسه جهانی شدن آنها عضو شود هرچه این کشورها به ما پیشنهاد می‌دهند باید بررسی کامل شود چراکه این کشورها دنبال منافع خود هستند.
صفایی بوشهری تصریح کرد: این کشورها دنبال این هستند که فرهنگ، اقتصاد، امنیت و سیاست و حوزه‌های علم و فناوری کشور ما از هضم کنند و ازبین ببرند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خاطرنشان کرد: ایران اسلامی دارای قدرتی بالا بدون وابستگی به بیگانگان است بگونه‌ای که استکبار جهانی در برابر قدرت ایران تسلیم می‌شود.
امام جمعه بوشهر  با انتقاد از  مطالب یکی از وزرا نسبت به نیروهای ارزشی نظام تصریح کرد: یکی از ورزا مطالب تعرضی برای نیروهای ارزشی از جمله سرداران سپاه، جامعه مداحان و ائمه جمعه بکار برده که شایسته است این وزیر محترم مواظبت در مدیریت سخن داشته باشد تا روان جامعه را دچار آسیب و اضطراب نکند.
صفایی بوشهری با بیان اینکه سرداران سپاه پاسداران مایه اقتدار و عزت نظام هستند، افزود: سرداران سپاه پاسداران مایه اقتدار و عزت نظام اسلامی ایران و در صف اول جهاد و  مقاومت در جهان اسلام هستند.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه سرداران سپاه مدافع حرم و فراتر از مرزها از شما دفاع می‌کنند، تاکید کرد: مداحان ناشر اندیشه‌های اهل بیت(ع) هستند.
امام جمعه بوشهر با اشاره به برگزاری کنگره علامه حاج سیدعبدالله بلادی در بوشهر افزود: جایگاه این علامه جلیل‌القدر و بزرگوار مایه افتخار ایران و جهان تشیع است.
صفایی بوشهری با اشاره به برگزاری کنگره علامه بلادی در آذرماه تاکید کرد: این علامه پرچمدار مبارزه با جهان استکبار و استعمار پیر انگلیس است که همگان باید با حضور خود در کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی(ره) در آذرماه  قدر و منزلت این عزیز را گرامی بدارند.