سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

هیچ ترددی در مرزها بدون اجازه مرزبانان ایران انجام نمی‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هیچ ترددی در مرزها بدون اجازه مرزبانان ایران انجام نمی‌شود

قائم مقام وزیر کشور گفت: در حالی که امروز در همسایگی ایران اسلامی برخی از کشورها درگیر مسائل امنیتی هستند مرزهای جمهوری اسلامی ایران از امنیت بالایی برخوردار است.

هیچ ترددی در مرزها بدون اجازه مرزبانان ایران انجام نمی‌شود

 

محمدحسین مقیمی در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت بالایی در حوزه اقتصادی و صنعتی در کشور برخوردار است، اظهار داشت:  استان بوشهر با داشتن فعالیت‌های اقتصادی بسیار با ارزش، صنایع استراتژیک، فوق استراتژیک و برخورداری از طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج فارس از جایگاه مهمی در کشور برخوردار است.
وی با بیان اینکه استان بوشهر نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد تصریح کرد: این استان جز 5 استان برجسته و مهم در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان است و یکی از استان‌هایی است که میلیاردها دلار در زمینه صنایع نفت، گاز، پتروشیمی سرمایه‌گذاری شده و یا در حال سرمایه‌گذاری است.
قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه امنیتی از استان‌ها امن است گفت:  این استان با داشتن ظرفیت‌های بسیار مهم از استان‌های امن است که طرح‌های مهمی در حوزه پیشرفت و توسعه در آن تدوین و اجرا شده است.
مقیمی با بیان اینکه دولت در مقابل مردم تعهداتی دارد افزود: تعهدات دولت  در استان‌ها بر عهده استانداران و معاونان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران  است که به نحو شایسته انجام می‌دهند.
وی یکی از مهم‌ترین وظایف دولت را تامین امنیت دانست و گفت: دولت موظف است برای پیشرفت کشور امنیت کامل برقرار کند چراکه در سایه امنیت به اهداف تدوین شده در نظام مقدس جمهوری اسلامی  دست می‌یابیم.
قائم مقام وزیر کشور با اشاره به اینکه وزارت کشور وظیفه مسئول تامین امنیت بر عهده دارد تاکید کرد: در استان‌ها استانداران و در شهرستان‌ها فرمانداران در ایجاد امنیت تلاش می‌کنند و با تصمیمات در شورای تامین این مهم محقق می‌شود.
مقیمی با اشاره به اینکه  مرزهای جمهوری اسلامی ایران از امنیت بالایی برخوردار هستند افزود: در حالیکه امروز در شرائط همسایگی ایران اسلامی برخی از کشورها درگیر مسائل امنیتی هستند مرزهای جمهوری اسلامی ایران از امنیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه تروریست در برخی کشورها بیداد می‌کند و هر روز جان انسان‌ها را می‌گیرد گفت:  مسئولان امنیتی و انتظامی اعم از نیروهای مسلح مقتدر، سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی، مرزبانی، وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی به گونه‌ای عمل کرده‌اند که مرزها از امنیت بالایی برخوردار باشند چراکه هیچ ترددی در مرزها بدون اجازه مرزبانان انجام نمی‌شود.
قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه یکی از وظایف استانداران ایجاد امنیت در استان‌ها است خاطر نشان کرد: در استان‌ها معاون سیاسی امنیتی استانداران نقش مهم و تاثیرگذاری در این عرصه  و توجه به مسائل اجتماعی دارند.
مقیمی با بیان اینکه مهم‌ترین سرمایه اجتماعی مردم هستند تصریح کرد: از نظر اجتماعی نقش معاون سیاسی امنیتی استاندار بسیار مهم و قابل توجه است.
وی با تاکید بر مشارکت همه مسئولان و مدیران برای موفق عمل کردن معاون سیاسی امنیتی استانداران گفت: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نقش کلیدی و تعیین کننده‌ای در استان‌ها دارند.
قائم مقام وزیر کشور با معرفی عبدالکریم گراوند به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از خدمات و تلاش‌های  حقیقی و جمشیدی معاون  و سرپرست معاونت سیاسی امنیتی قبلی استاندار بوشهر قدردانی کرد.