جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

هوشمندسازی بندر تجاری و مجتمع بندری نگین بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

هوشمندسازی بندر تجاری و مجتمع بندری نگین بوشهر

هوشمندسازی بندر تجاری و مجتمع بندری نگین بوشهر

هوشمندسازی بندر تجاری و مجتمع بندری نگین بوشهر

محمدمهدی بنچاری در بازدید هیئت بلندپایه اتریشی از بندر تجاری بوشهر با هدف امکان‌سنجی هوشمندسازی این بندر با تاکید بر نقش مهم بندر تجاری بوشهر در ارائه خدمات به جامعه هدف اظهار داشت: بندر تجاری بوشهر با داشتن پست‌های مختلف اسکله‌ای زمینه مناسبی برای صادرات، واردات و فعالیت شناورهای مختلف فراهم کرده است.

وی، ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر را سالانه هفت میلیون تن دانست و افزود: با تکمیل طرح و توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا به 15 میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به تردد شناورهای پهن پیکر در بندر بوشهر خاطرنشان کرد: با تکمیل طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین امکان پهلوگیری کشتی‌های تجاری از 30 هزار تن به 50 هزار تن افزایش می‌یابد.

بنچاری با اشاره به اجرای هوشمندسازی شهر بوشهر افزود: با هوشمندسازی بوشهر خدمات مختلف شهری، الکترونیکی عرضه می‌شود که نقش مهمی در افزایش رضایت‌مندی مردم و تسریع در ارائه خدمات با کیفیت مطلوب‌تر دارد.

وی با تاکید بر هوشمندسازی بندر تجاری بوشهر تصریح کرد: بندری بوشهر و بندر تجاری این شهر لازم و ملزوم یکدیگر هستند که در کنار شهر بوشهر باید بندر تجاری هوشمندسازی شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تاکید کرد: برای هوشمندسازی بندر تجاری و مجتمع بندری نگین بوشهر آمادگی‌های لازم برای ایجاد زیرساخت‌های لازم فراهم است.