سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

همه فعالیت‌های جامعه اسلامی باید در فضای مسجد انجام شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همه فعالیت‌های جامعه اسلامی باید در فضای مسجد انجام شود

امام جمعه موقت بوشهر گفت: دست‌اندرکاران مساجد باید فضای مسجد را طوری ببیند که همه فعالیت‌های جامعه اسلامی در آن برگزار شود و در این راستا در مسجد باید یک محیط لذت بخش معنوی فراهم باشد.

همه فعالیت‌های جامعه اسلامی باید در فضای مسجد انجام شود

 

 
 حجت‌الاسلام حسین دشتی در همایش مشترک ائمه جماعات و رئیس هیئت امنای مساجد و فرماندهان پایگاه مقاومت استان بوشهر با بیان اینکه معنویت در جامعه از طریق مکان‌های دینی و مذهبی منتشر می‌شود اظهار داشت: جایگاه مسجد در دین اسلام به‌گونه‌ای است که تربیت و پرورش انسان در مساجد نشان‌دهنده انسانی با کمال و سعادت‌مند است. تربیت و پرورش انسان با جایگاه معنوی بالا از مساجد و مراکز دینی مذهبی محقق می‌شود که این مهم جایگاه مساجد را با اهمیت و روشن می‌کند.
امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر انجام فعالیت‌های تربیتی و پرورشی در مساجد خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی باید دارای زیرساخت‌های معنوی در عرصه‌های مختلف باشد. در نظام تربیتی اسلام نباید به فرد نگاه کرد بلکه باید با فراهم‌بودن زیرساخت‌های معنوی محیط فرهنگی و پرورشی بر‌اساس ظرفیت‌های دینی و مذهبی این مهم محقق کرد.
وی با بیان اینکه مساجد مرکزی برای تحولات فرهنگی در جامعه محسوب می‌شود افزود: در مساجد با کارهای فرهنگی می‌توان محیط جامعه را تغییر و زمینه ارتقاء بنیه فرهنگ دینی مردم را فراهم کرد.
دشتی با اشاره به اینکه مساجد در تمامی عرصه‌های جامعه اثربخشی دارد گفت: اگر دشمن امروز از شبیخون فرهنگی استفاده می‌کند به واسطه تحول‌هایی است که در جامعه اتفاق می‌افتد و با تاثیرگذاری فضای فرهنگی جامعه را تغییر می‌دهد.
امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر توجه به فضای فرهنگی دینی در جامعه افزود: در فضاهای حقیقی و مجازی تنها چیزی که مهم است فضا و محیطی است که هجوم فرهنگی برآن وارد شده و در این راستا باید مساجد مرکزی برای تحول در فرهنگ فضای جامعه باشند و هر جوانی با هر عقیده و دیدگاهی بپذیرد.
وی با بیان اینکه مسجد باید یک محیط لذت بخش معنوی باشد افزود: دست‌اندرکاران مساجد باید فضای مسجد را طوری ببیند که همه فعالیت‌های جامعه اسلامی در آن برگزار شود و در این راستا در مسجد باید یک محیط لذت بخش معنوی فراهم باشد.