جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

همه‌ مسؤولان باید در چهارچوب قانون عمل کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

همه‌ مسؤولان باید در چهارچوب قانون عمل کنند

همه‌ مسؤولان باید در چهارچوب قانون عمل کنند

همه‌ مسؤولان باید در چهارچوب قانون عمل کنند

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: همه‌ مسؤولان باید در چهارچوب قانون عمل کنند و احکام صادرشده و قطعی را در سریعترین زمان اجرایی کنند.

«تغییر کاربری اراضی شهرستان گناوه» موضوع نشست امروز شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان بوشهر بود که با حضور مسؤولان استان و شهرستان گناوه در دادگستری‌کل استان به آن پرداخته شد و مدیران دستگاه‌های مرتبط دیدگاه‌های خود را درباره‌ راه‌های پیشگیری و اجرای احکام  پرونده‌های تغییر کاربری گفتند.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر پس از این نشست گفت: قرار شده دادستان‌ها و رئیسان دادگستری‌های شهرستان‌ها برای اجرای سریع احکام پرونده‌های تغییر کاربری زمین تلاش کنند و دستگاه‌های مرتبط و متولی نیز مکلف شده‌اند مقدمات اجرای سریع احکام را فراهم کنند.

آقای جمادی  افزود: البته راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی می‌توانند در پاره‌ای از موارد و در حدود وظایف نسبت به تغییر کاربری اراضی تصمیم‌گیری کنند و جایی که قانون اجازه داده قلع‌وقمع اراضی تصرف‌شده را اجرا کنند.

وی درباره میزان تصرف اراضی ملی بدون ارائه آمار گفت: هم‌اکنون آمار دقیقی در این باره نیست اما در حوزه‌های قضایی و دادگستری‌ها به‌ویژه در شهرستان‌ها پرونده‌هایی هست که احکام قطعی آنها صادر شده اما تاکنون به مرحله اجرا درنیامده.

وی با تأکید بر این‌که اجرای احکام موجب پیشگیری می‌شود، افزود: آمادگی ما برای اجرای احکام بیش از پیش است. فرماندار و دادستان گناوه هم بر عزم مسؤولان این شهرستان بر اجرای قانون و احکام قضایی تأکید کردند.