جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

همایش معاونان غذا و داروی منطقه پنج کشور در بوشهر گشایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش معاونان غذا و داروی منطقه پنج کشور در بوشهر گشایش یافت

همایش معاونان غذا وداروی منطقه پنج کشور در بوشهر گشایش یافت

همایش معاونان غذا و داروی منطقه پنج کشور در بوشهر گشایش یافت

سومین همایش دو روزه روسای دانشگاهها و معاونان غذا و داروی منطقه پنج کشور در بوشهر آغاز به کار کرد.

دبیر دانشگاههای علوم پزشکی منطقه پنج کشور در این همایش گفت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان آمایش سرزمینی در حوزه سلامت، دانشگاههای علوم پزشکی کشور به 10 منطقه تقسیم شده است.

دکتر میرزا خلیل بهمنی افزود: برهمین اساس دانشگاههای علوم پزشکی شیراز، بوشهر، بندرعباس، یاسوج، جهرم، فسا و دو دانشکده لار و گراش بعنوان منطقه پنج در جنوب کشور معرفی شدند.

وی هدف از این تقسیم بندی را تنظیم برنامه ها و حرکت به سمت ماموریت های تعیین شده، تقویت زیرساختهای آموزشی، تحقیقاتی، درمانی و بهداشتی، ایجاد شبکه ارتباطی متخصصان توانمند دانشگاههای علوم پزشکی به خصوص در ارائه خدمات آموزشی به منظور انتقال تجارب علمی به دانشگاههای میزبان، تقویت ارتباط استادها در آموزش مراکز تحقیقاتی دانشکده ها، اعلام آمادگی و همکاری در امور بین الملل برای آسان سازی ارتباط علمی و تحقیقاتی با مراکز خارج از کشور ذکر کرد.

وی تصریح کرد: منطقه پنج کشور تاکنون دو همایش با هدف آمایش سرزمینی در حوزه ارتقای سلامت در این منطقه برگزار و تفاهم نامه هایی در این خصوص امضا که در زمان حاضر در حال اجرا هستند.

بهمنی با اشاره به اهمیت ارتقای سطح آموزشی دانشگاهها اظهار کرد: منطقه پنج کشور با حضور دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی همایش سه روزه ای برگزار و تفاهم نامه هایی در این خصوص امضا شد.

دبیر دانشگاههای علوم پزشکی منطقه پنج کشور افزود: همچنین دومین همایش این منطقه نیز با حضور معاون تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بندر عباس برگزار و تفاهم نامه هایی در این خصوص امضا شد.

وی یادآور شد: در این همایش نیز که با حضور روسای دانشگاهها و معاونان غذا و داروی دانشگاههای زیر مجموعه منطقه پنج کشور و معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بوشهر برگزار می شود مشکلات و پتانسیلهای موجود دراین منطقه در بخش غذا و دارو مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

بهمنی اظهار کرد: پیشنهادهای این اجلاس در قالب سند و نقشه راه تنظیم می شود.