سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

همایش بین‌المللی راه ابریشم دریایی برگزار می‌شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

همایش بین‌المللی راه ابریشم دریایی برگزار می‌شود

همایش بین‌المللی راه ابریشم دریایی برگزار می‌شود


همایش بین‌المللی راه ابریشم دریایی برگزار می‌شود

همایش بین‌المللی راه ابریشم دریایی برگزار می‌شود

عبدالمجید مصلح ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با بیان اینکه 911 رشته مقطع در دانشگاه خلیج فارس بوشهر تدریس می‌شود اظهار داشت: در دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیش از 5 هزار و 411 دانشجو در دوره روزانه و 901 دانشجو در دوره شبانه در 91 رشته مقطع تحصیل می‌کنند.

وی، از ایجاد 8 دانشکده در دانشگاه خلیج فارس بوشهر خبر داد و تصریح کرد: دانشگاه خلیج فارس بوشهر دارای 8 دانشکده است که 2 دانشگاه آن در دشتستان و جم و مابقی در مرکز استان بوشهر مستقر است.

رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر، با بیان اینکه 67 درصد دانشجوبان در مقطع کارشناسی و مابقی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده دانشجویان این دانشگاه تا سال 1404 به بیش از 9 هزار دانشجو افزایش می‌یابد.

مصلح با اشاره به اینکه در دولت یازدهم زیرساخت‌های آموزشی، پژوهشی، مطالعاتی و عمرانی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزایش یافت افزود: 11 پروژه در دولت گذشته در دانشگاه خلیج فارس بوشهر افتتاح شد که نقش مهمی در تامین زیرساخت‌های آموزشی، پژوهشی، مطالعاتی و عمرانی داشت.

وی با تاکید بر تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه بیان کرد: دانشگاه خلیج فارس بوشهر در حوزه پژوهشی و مطالعاتی از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید از این قابلیت با مشارکت مسئولان در بخش‌های مختلف از جمله صنایع استفاده شود.

رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر با اشاره به برنامه راهبردی این دانشگاه در افق چشم‌انداز توسعه خاطر نشان کرد: 150 میلیارد تومان در برنامه راهبردی دانشگاه خلیج فارس بوشهر پیش بینی شده که 50 درصد آن از منابع استانی و مابقی از  اعتبارات ملی تامین می‌شود.

مصلح با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های خوابگاهی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: در راستای افزایش پذیرش دانشجو در این دانشگاه باید توسعه خوابگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد که اوج این مهم در دو سال آینده محقق می‌شود.

وی با تاکید بر برپایی نشست گفت‌وگوی فرهنگی، تاریخی و تمدنی دانشگاه‌های حوزه خلیج فارس خاطر نشان کرد: در راستای توسعه ارتباط با سایر مراکز آموزش عالی این کشورها هر ساله نشست‌هایی برای تحکیم روابط بین کشورهای حوزه خلیج فارس برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی راه ابریشم دریایی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر تصریح کرد: در راستای نشست گفت‌وگوی فرهنگی، تاریخی و تمدنی دانشگاه‌های حوزه خلیج فارس، همایش بین‌المللی راه ابریشم دریایی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار می‌شود.

مصلح با بیان اینکه در این همایش، دانشگاه‌های خلیج فارس بوشهر، بصره و مسقط عمان حضور دارند افزود: تلاش می‌شود دانشگاه‌هایی از قطر، ترکیه و بمبئی  به این مجموعه اضافه شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود نیمه دوم امسال همایش بین‌المللی راه ابریشم دریایی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شود تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این همایش بر عهده وزارت امورخارجه است که در این راستا از ظرفیت‌های وزارت امور خارجه استفاده و کمک‌های لازم ارائه می‌شود.