جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

همایش امامزادگان و بقاع متبرکه در استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش امامزادگان و بقاع متبرکه در استان بوشهر برگزار می‌شود

همایش امامزادگان و بقاع متبرکه در استان بوشهر برگزار می‌شود

همایش امامزادگان و بقاع متبرکه در استان بوشهر برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام محمدیان بعدازظهر دیروز پس از بازدید ازبقاع  متبرکه وموقوفات شهرستان دشتی با اشاره به نام‌گذاری پنجم ذی القعده به روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه درباره برگزاری همایش امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار داشت: این همایش در سراسر امامزادگان و بقاع استان بوشهر پنجم ذیقعده برگزار می‌شود و مراسم شاخص استان در بقعه متبرکه عبدالمهیمن(ع) شهرستان بوشهر  تعیین شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه بوشهر با اشاره به برگزاری همایش امام زادگان در روز شنبه هفتم مرداد ماه در استان بوشهر افزود: همایش امامزادگان و بقاع متبرک شاخص استان بوشهر در پنجم ذی القعده در 9 منطقه این استان برگزار می‌شود.

محمدیان بیان کرد: در این همایش از برترین‌های قرآنی، فعالان و هیئت امناء، خدام ثابت، خادمین افتخاری، روحانیون، خیران بقعه ساز، اعضای شورای مراکز فرهنگی و قرآنی و مسئولان همکاری کننده با امامزادگان و بقاع متبرکه تقدیر می‌شود.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) امامزادگان و بقاع متبرکه را مایه آرامش مردم  می‌دانستند، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری باید امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شوند واهداف مهم این همایش را می‌توان ترویج فرهنگ زیارت در میان آحاد مختلف جامعه ، تقویت باورهای دینی جوانان و ترویج مودت به اهل‌بیت(ع) معرفی امامزادگان به عنوان پایگاه فرهنگی و کلاس‌های آموزشی وپرورشی و عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی برشمرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اظهار کرد: در 31 استان بیش از 8 هزار و 713  امامزاده و بقعه متبرکه وجود دارد که از این تعداد 385 بقعه آن در استان بوشهر است و 11 بقعه متبرکه در 8 شهرستان این استان جزء امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص کشور هستند.

محمدیان افزود: در طول دهه کرامت ویژه برنامه‌های منظمی اجرا می‌شود که از  مهم‌ترین آنها می‌توان به آذین بندی و چراغانی بهمراه برگزاری جشن روز دختر و میلاد حضرت معصومه (س) در 58 بقعه متبرکه، تقدیر از مربیان و دانش‌آموزان طرح  تابستانه نشاط معنوی در بقاع متبرکه، توزیع بروشور معرفی امامزادگان شاخص استان اشاره کرد.

وی برگزاری مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه در سیزده مرداد ماه در حسینیه ابوالفضل(ع) بوشهر با رقابت 180 نفر را از دیگر برنامه‌های دهه کرامت در استان بوشهر برشمرد.