جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

همایش "احلی من العسل" در ۱۵ بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش "احلی من العسل" در ۱۵ بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود

همایش "احلی من العسل" در ۱۵ بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود

همایش

حجت‌الاسلام مرتضی محمدیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی برای ایام ماه محرم و صفر در استان بوشهر تدوین شده است اظهار داشت: در این راستا مبلغان و روحانیونی به نقاط مختلف استان بوشهر اعزام شده که قیام سید و سالار شهیدان و اهداف این قیام را تبیین و ترویج می‌کنند.

وی با تاکید بر افزایش بصیرت عاشورایی تصریح کرد: در راستای افزایش بصیرت عاشورایی  برنامه‌های ویژه‌ای ویژه ماه‌های محرم و صفر در بقاع متبرکه استان بوشهر تدوین و برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه مردم دین‌دار و عاشق اهل بیت(ع) با علاقه و عشق به امام حسین(ع) در برنامه‌های ماه محرم و صفر شرکت می‌کنند افزود: مردم دین‌دار و عاشق اهل بیت(ع) استان بوشهر در ایام ماه محرم و صفر با شور و شعور در برنامه‌های این ایام شرکت می‌کنند و ارادت خود را به ائمه اطهار(ع) نشان می‌دهند.

محمدیان از برگزاری تجمع بزرگ لبیک یا حسین(ع)، همایش نوجوانان حسینی، نماز ظهر عاشورا و شام غریبان  را از برنامه‌های طراحی شده در دهه نخست ماه محرم دانست و با اشاره به برپایی همایش احلی من العسل خاطر نشان کرد: با هدف پاسداشت مقام حضرت قاسم علیه السلام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با همکاری آموزش و پرورش و با حضور گسترده دانش آموزان پسر استان همایش احلی من العسل برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه همایش احلی من العسل مصادف با ششم محرم الحرام در 15 بقعه متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود افزود: تجمع نوجوانان عاشورایی "احلی من العسل" در روز چهارشنبه 5 مهر ماه مصادف با ششم محرم الحرام از ساعت 10 صبح با تجمع دانش آموزان در بقاع شاخص استان بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر بیان کرد: سوگواره احلی من العسل باحضور دانش آموز پسر مقاطع مختلف تحصیلی راهنمایی و متوسطه استان به یاد شهید نوجوان کربلا حضرت قاسم بن الحسن(ع) برگزار می‌شود.

محمدیان، اجرای گفتمان‌های دین‌مداری و بهره‌برداری از آموزه‌های دینی و تشویق و ترغیب جوانان ودانش آموزان به امور دینی وانقلابگرایی را از دیگر اهداف این همایش دانست و تصریح کرد:  در همایش «احلی من العسل» دانش‌آموزان با حضور در اماکن متبرکه به سینه‌زنی و نوحه‌خوانی می‌پردازند.