جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

هلال احمر بوشهر صاحب بالگرد پرواز روی آب می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هلال احمر بوشهر صاحب بالگرد پرواز روی آب می شود

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: از شش فروند بالگرد سبک و پرواز روی آب که بتازگی به ناوگان امداد و نجات هوایی این جمعیت افزوده شده یک فروند آن به استان بوشهر واگذار می شود.

هلال احمر بوشهر صاحب بالگرد پرواز روی آب می شود

 

ناصر چرخ ساز در آئین آغاز عملیات اجرایی پایگاه امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر استان بوشهر افزود: با توجه به حادثه خیز و طولی بودن استان بوشهر وجود پایگاه امداد و نجات هوایی در این استان ضروری است که به همین دلیل تا پایان شهریور ماه جاری یک فروند بالگرد پیشرفته به استان اختصاص می یابد.
وی اظهار کرد: با استقرار بالگرد پیشرفته پرواز روی آب در بوشهر از زیرساختهای موقت جمعیت هلال احمر استان بوشهر برای بهره برداری از آن استفاده می شود.
چرخ ساز اظهار کرد: تجهیز ناوگان امداد هوایی جمعیت هلال احمر به امکانات پیشرفته زمینه رسیدگی و امداد رسانی در حوادث را سرعت داده است.
وی با بیان اینکه در زمان حاضر 20 پایگاه امداد و نجات ساحلی در کشور مستقر است یادآو رشد: در استان بوشهر پنج پایگاه امداد و نجات دریایی وجود دارد.
مسئول عمران جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: پایگاه امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر استان بوشهر در زمینی به مساحت 10 هکتار در محل تقاطع حسن نظام واقع در جاده ساحلی بوشهر- گناوه احداث می شود.
امین ماهینی افزود: پایگاه امداد و نجات هوایی جمعیت هلال احمر استان بوشهر با 10 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی در سه فاز و به مدت سه سال احداث می شود.
وی اضافه کرد: این پایگاه دارای آشیانه بالگرد، آتش نشانی، مخزن سوخت، چهار دستگاه انبار امدادی، پناهگاه، استراحتگاه خلبان و کادر پرواز و امدادگران، کارگاه مهندسی، ساختمان پشتیبانی مدیریت و برج مراقبت، تعمیرگاه و کاروان و محوطه و دیوار فنس است.