سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

هفدهمین دوره مسابقات مهارت در استان بوشهر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

هفدهمین دوره مسابقات مهارت در استان بوشهر آغاز شد

هفدهمین دوره مسابقات مهارت در استان بوشهر آغاز شد

هفدهمین دوره مسابقات مهارت در استان بوشهر آغاز شد

 

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای بوشهر از آغاز مرحله شهرستانی هفدهمین دوره مسابقه‌های ملی مهارت در این استان با شرکت ۹۲۹ نفر خبر داد.

عبدالرسول کازرونی با بیان اینکه هفدهمین دوره مسابقات مهارت در 31 رشته برگزار می‌شود اظهار داشت: در هفدهمین دوره مسابقات مهارت در استان بوشهر 929 نفر در 26 رشته  از 31 رشته حضور دارند.

وی با بیان اینکه بیشترین شرکت کننده در هفدهمین دوره مسابقات مهارت  در بوشهر و دشتستان حضور دارند گفت:  ازمجموع شرکت کنندگان 147نفر در بوشهر، 129نفردر گناوه، 112نفر در کنگان، 206 نفر در دشتستان،73 نفر در تنگستان، 68 نفر در دیر،  105 نفر در دشتی، 28 نفر در دیلم و 14 نفر در شهرستان جم با هم به رقابت می‌کنند.

وی، رشته‌های ساخت و تولید، مکاترونیک، طراحی مهندسی مکانیک،  فناوری اطلاعات، جوشکاری، کاشی کاری دیوار و کف، لوله کشی و گرمایشی، الکترونیک، طراحی وب، آجرچینی و کنترل صنعتی از جمله رشته‌های این مسابقه دانست.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر، رباتیک، کابینت سازی، اتصالات چوبی، گل‌آرایی، خیاطی، قنادی، فناوری اتومبیل، طراحی فضای سبز، تبرید و تهویه، فناوری اطلاعات، فناوری طراحی گرافیک، تاسیسات الکتریکی، آکواترونیک، کار با صفحات فلزی، تراش سی. ان. سی و آشپزی را از دیگر رشته‌های این مسابقه‌ها ذکرکرد.

وی با بیان اینکه این مسابقه‌ها درقالب سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود تصریح کرد: برگزیدگان مرحله شهرستانی به مسابقه‌های استانی که 7و 8 مرداد در استان بوشهر برگزارمی‌شود شرکت می‌کنند.

کازرونی هدف از برگزاری این مسابقه‌ها را ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان و معرفی آموزش‌های مهارتی  دانست و گفت: شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و برنامه‌ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت از دیگر اهداف برگزاری مسابقات مهارت است.

وی با بیان اینکه برگزیدگان نهایی هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت به ابوظبی اعزام می‌شوند افزود: برگزیدگان نهایی پس از شرکت در اردوهای آماده سازی و گزینش نهایی درچند رشته منتخب به چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت که در سال 2017 در ابوظبی برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند.