سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

هفته ملی مهارت با رویکرد اشتغال پایدار برنامه ریزی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هفته ملی مهارت با رویکرد اشتغال پایدار برنامه ریزی شود

هفته ملی مهارت با رویکرد اشتغال پایدار برنامه ریزی شود

هفته ملی مهارت با رویکرد اشتغال پایدار برنامه ریزی شود

 

رئیس کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای کشور گفت: هفته ملی مهارت باید با رویکرد اشتغال پایدار برنامه‌ریزی تا به ایجاد زیر ساخت‌های اشتغال جوانان ختم شود.
 الله کرم لیراوی  در جلسه ستاد بزرگداشت هفته ملی مهارت استان بوشهر با اشاره به اینکه اکتشاف، خلاقیت، پروژه محوری  وتاثیر گذاری بخشی از ریز فاکتورهای مهارت‌هایی است که مشاغل بر آن اساس پایدار می‌ماند اظهار داشت: نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توسعه کشورها بر کسی پوشیده نیست که با بررسی کشورهای موفق در زمینه صنعت، این نقش به صورت ملموس‌تری خود را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه باید با برگزاری نشست‌های تخصصی چالش‌های هفته ملی مهارت آسیب شناسی شود تا با  برنامه ریزی منسجم شاهد توسعه و ترویج آموزش های مهارتی در این هفته باشیم افزود: با توجه به اینکه جامعه هدف آموزش‌های مهارتی جوانان و جویندگان کار هستند ، دانشجویان و دانش آموزان با مخاطب خاص آموزش فنی و حرفه‌ای در این هفته باشند.
لیراوی بیان کرد: در واقع جهت گیری آموزش و ایجاد اشتغال در سند توسعه بر عهده فنی و حرفه‌ای گذاشته شده که در سال 1394نیز در راستای اجرایی کردن آن نقش بسیار چشم گیری را ایفا کرده است.
رئیس کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های آزاد کشور خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌های مهارتی با دعوت از کارآفرینان برجسته، دانشجویان و استادان دانشگاهی در هفته ملی مهارت می‌تواند نقش بسزایی در توسعه و ترویج آموزش‌های مهارتی در سطح استان بوشهر داشته باشد.
لیراوی با تاکید بر تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی برای دستیابی به فرصت‌های شغلی پایدار و اطلاع رسانی بیان کرد: برگزاری هفته ملی مهارت  به منظورتوسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، با ایجاد انگیزه و عزم ملی برای دستیابی به فرصت‌های شغلی پایدار و اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در سطوح مختلف  صورت می‌گیرد.