جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

هفته قرآن در استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هفته قرآن در استان بوشهر برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: با توجه به نام‌گذاری ۱۶ اسفند به نام روز قرآنی در استان بوشهر مراسم هفته قرآنی در این استان از ۱۱ تا ۱۶ اسفند برگزار می‌شود.

هفته قرآن در استان بوشهر برگزار می‌شود

 

حمیده ماحوزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر  با اشاره به نام‌گذاری 16 اسفند به نام روز قرآنی بوشهر اظهار داشت: به مناسبت نام‌گذاری این روز به نام روز قرآنی بوشهر مراسمی در مدت یک هفته در استان برگزاری می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های مختلفی در هفته قرآنی برگزار می‌شود تصریح کرد: از 11 تا 16 اسفند برنامه‌های هفته قرآنی در استان بوشهر  در قالب برگزاری مراسم مختلفی با محوریت قرآن و عترت برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، برگزاری جشنواره کودک و نوجوان را از جمله برنامه‌های هفته قرآنی بوشهر دانست و گفت: در این هفته مسابقات و جشنواره‌های هنری، علمی، ادبی با محوریت قران و عترت برگزار می‌شود که  جشنواره کودک و نوجوانان از آن جمله است.
ماحوزی، برگزاری  جشنواره نغمه‌ها و آواهای مذهبی از دیگر برنامه‌های هفته قرآنی بوشهر دانست و افزود: برگزاری جشنواره‌های علمی، ادبی و هنری، هنرهای تجسمی و برپایی نمایشگاه با محوریت قرآن و عترت از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای بزرگداشت هفته قرآنی استان بوشهر است.
وی با اشاره به رونمایی از نمادهای قرآنی در استان بوشهر تصریح کرد: در هفته قرآنی ضمن رونمایی از نمادهای قرآنی در مرکز شهرستان‌های استان بوشهر، مرقد آیت الله معتقد اهرمی بعنوان نویسنده قرآن رمزدار غبارروبی و از خانواده شهدای قرآن  تجلیل می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از نامزد شدن بوشهر به عنوان پایتخت جهانی کتاب برای مطرح  شدن در یونسکو خبرداد و  گفت: شهرهای بوشهر، یزد، شیراز و نیشابور به عنوان نامزد پایتخت جهانی کتاب سال 2019 یونسکو معرفی شده است.
ماحوزی با بیان اینکه  باید تا پایان بهمن ماه طرح بوشهر به عنوان پایتخت کتاب به یونسکو تحویل شودافزود: پس از ارائه طرح مرتبط با کشب عنوان پایتخت جهانی کتاب شهرها تا دو سال فرصت دارند با همراهی دستگاه‌های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی جایگاه خود را به جایگاهی مناسب برسانند.
وی با بیان اینکه سال قبل آتن به عنوان پایتخت جهانی کتاب انتخاب شد افزود:  در سال قبل از بین 99 شهر دنیا که نامزد کسب عنوان پایتخت جهانی کتاب بودند شهر آتن  به این عنوان ارزشمند دست پیدا کرد.