سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

هشدار هواشناسی بوشهر به دریانوردان - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار هواشناسی بوشهر به دریانوردان

هشدار هواشناسی بوشهر به دریانوردان

هشدار هواشناسی بوشهر به دریانوردان

نادر شفیع خدایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: وزش باد شدید شمال غربی روی دریا به تناوب تا روز یکشنبه آینده ادامه دارد.
وی بیان کرد: بنابراین پیش بینی می شود در سه روز آینده بویژه روز جمعه سرعت وزش باد روی دریا در برخی ساعت ها به بیش از 50 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از 2 متر افزایش یابد.
شفیع خدایی گفت: بر همین اساس توصیه می شود در این مدت از ترددهای دریایی غیر ضروری بویژه تردد شناورهای کوچک و صیادی خودداری شود.
وی یادآور شد: همچنین در این مدت به سبب وزش باد شدید ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در برخی ساعت ها دور از انتظار نیست.
شفیع خدایی افزود: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، وزش باد و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.
وی گفت: در این مدت جهت وزش شمال غربی تا غربی با سرعت 16تا 40 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که برخی از ساعت ها به 48 کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
شفیع خدایی اضافه کرد: در این مدت ارتفاع موج دریا 90 تا 150 سانتی متر پیش بینی شده که از فردا صبح به 120 تا 210 سانتی متر خواهد رسید.
وی یادآور شد: فردا زمان مد اول دریا ساعت 05:39 بامداد، جزر اول دریا 12:42، مد دوم دریا ساعت 18:11، جزر دوم ساعت 23:28 خواهد بود.
شفیع خدایی گفت: هم اکنون دمای هوا در بوشهر 34 درجه سانتیگراد و میزان رطوبت هوا 50 درصد است.