سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

هشتمین دوره‌ انتخابات مجلس دانش‌آموزی استان بوشهر برگزار شد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

هشتمین دوره‌ انتخابات مجلس دانش‌آموزی استان بوشهر برگزار شد

هشتمین دوره‌ انتخابات مجلس دانش‌آموزی استان بوشهر برگزار شد

هشتمین دوره‌ انتخابات مجلس دانش‌آموزی استان بوشهر برگزار شد

در این انتخابات از میان 36 دانش‌آموز پسر و دختر از 18 منطقه‌ آموزش ‌و پرورش استان 6 نفر برای شورای دانش‌آموزی استانی و از میان آنان 2 دانش‌آموز، یک پسر و یک دختر برای مجلس دانش‌آموزی انتخاب شدند.

آقای حسنی‌توابع رئیس‌سازمان دانش‌آموزی استان بوشهر گفت: کسانی می‌توانستند نامزد این انتخابات شوند که دانش‌آموز کلاس دوم مقطع دبیرستان باشند و معدل تحصیلی آنها بالای 17 و نمره‌ی انضباطشان هم بالای 19 باشد.

مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش و ناظر این انتخابات در بوشهر هم گفت: شورای دانش‌آموزی عرصه‌ بسیارمهمی است که فرصت حضور دانش‌آموزان برای مشارکت در تصمیم‌گیری‌های مدرسه را فراهم و مدیران و مسؤولان مدرسه را ملزم می‌کند که از دیدگاه آنان در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها استفاده کنند.

آقای علی‌اکبرزاده افزود: اعضای مجلس دانش‌آموزی نیز مشاوران وزیر آموزش‌وپرورش هستند که به ازای هر صدهزار نفر جمعیت یک نماینده در این مجلس انتخاب می‌شود.

وی گفت: این مجلس هر سال با حضور مسؤولان عالی‌رتبه دو نشست برگزار می‌کند و مصوبات آن در سندی به مراجع تصمیم‌سازی داده می‌شود.

آقای کرمی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر هم این انتخابات را تمرین مشارکت اجتماعی برای دانش‌آموزان و تقویت روحیه‌ی پرسشگری و انتخاب‌کنندگی آنان عنوان کرد.

150 نماینده از استان‌های کشور به مجلس دانش‌آموزی کشور راه پیدا می‌کنند