سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران از توانمندی بالایی برخوردار است - نمایش محتوای خبر

 

 

نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران از توانمندی بالایی برخوردار است

امام جمعه بوشهر گفت: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با داشتن تجهیزات مدرن و پیشرفته در عرصه ماموریت‌های محوله از توانمندی بالایی برخوردار و از افتخارات نظام اسلامی ایران است.

نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران از توانمندی بالایی برخوردار است

 

 آیت‌الله صفایی بوشهری در دیدار با فرماندهان و کارکنان پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهرضمن تبریک دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران و روز نیروی هوایی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی هوایی اظهار داشت: ارتش، نیروهای مسلح، سپاه و بسیج مایه عزت، اقتدار و صیانت از ایران اسلامی هستند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نقش مهم نیروی مسلح مقتدر و با صلابت در جامعه افزود: در طول تاریخ در ساختار جغرافیای جمعیت ها، آن جمعیتی حیات داشته و به حیات خود ادامه داده و دارای یک حیات بالنده، باصلابت و بااقتدار بوده که نیروی مسلح قوی داشته است.
امام جمعه بوشهر با استناد به آیه قرآن کریم «واعدوا لهم ما استطعتم من قوة» گفت: بنا به گفته خداوند در قرآن، تا آنجایی که می‌توانید به اقتدار نظامی خود اضافه کنید.
 صفایی بوشهری با بیان اینکه کشورهای استعمارگر همیشه به دنبال چپاول سایر کشورها و تسلط بر مراکز قدرت آنها هستند، تصریح کرد: همواره در جهان کشورهایی وجود داشته‌اند که با نگاه سلطه‌گری، استعمار و استکبار به دنبال زیر سلطه قرار دادن کشورهای دیگر بوده‌اند به ویژه اگر آن کشور دارای منابع ارزشمند و گرانبها و یا دارای موقعیت استراتژیک خیلی قوی در سطح جغرافیای بین‌الملل باشد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جهان استکبار در پی تضعیف نیروهای مسلح ایران اسلامی است خاطر نشان کرد: اگر کشوری دارای یک نیروی مسلح قوی نباشد، جهان استکبار آن را تحت سلطه خود قرار می‌دهند، لذا جهان استکبار در این اندیشه است که توان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تضعیف شود.
امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: هر مقدار نیروهای مسلح خود را تقویت کنیم، نظام جمهوری اسلامی در جغرافیای بین الملل مقتدرتر و توانمندتر می‌شود.
صفایی بوشهری نقش نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در صیانت و اقتدار نظام و توانمندی ایران در عرصه دفاعی را نقش بسیار ویژه‌ای دانست و تاکید کرد: یکی از ارکان تهاجم و دفاع در تهاجمات نظامی، عرصه فضا و آسمان است و عملیات هوایی نقش تعیین کننده‌ای در تهاجمات و دفاع نظامی دارد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تحسین از اقتدار و صلابت نیروی هوایی گفت:  نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با داشتن تجهیزات مدرن و  پیشرفته در عرصه ماموریت‌های محوله از توانمندی بالایی برخوردار و از افتخارات نظام اسلامی ایران است.
در این دیدار ماکتی از هواپیمای 4F بعنوان نماد پایگاه هوایی بوشهر از سوی خلبان ستاد ابراهیم لشکری فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر به امام جمعه بوشهر اهدا شد.