جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس ‌اشرافیت کامل عملیاتی و اطلاعاتی دارد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس ‌اشرافیت کامل عملیاتی و اطلاعاتی دارد‌

نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس ‌اشرافیت کامل عملیاتی و اطلاعاتی دارد‌

نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس ‌اشرافیت کامل عملیاتی و اطلاعاتی دارد‌

 

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: نیروی دریایی سپاه با تلاش شبانه‌روزی تمام حرکات و تردد شناورها را در خلیج فارس رصد می‌کند و بر این آبراه مهم و استرتژیک اشرافیت کامل عملیاتی و اطلاعاتی دارد.

سردار علی رزمجو در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای بیشترین مرز دریایی با خلیج فارس است اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه با تلاش شبانه‌روزی تمام حرکات و تردد شناورها  را در خلیج فارس رصد می‌کند و بر این آبراه مهم و استرتژیک اشرافیت کامل عملیاتی و اطلاعاتی دارد.

وی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و با اشاره به نقش خدماتی سازمان  بنادر و دریانوردی در مبادلات تجاری  و روابط منطقه‌ای تصریح کرد: راهبرد ملی دریایی کشور به کار بردن هماهنگی‌های لازم در ابعاد مختلف عناصر قدرت‌های دریایی و دستیابی به هدف‌های ملی در دریا، یکی از مولفه‌های سازمان بنادر و دریانوردی است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه  با اشاره به تجمیع قدرت سازمان بنادر و دریانوردی در داد و ستدهای بین‌المللی، حمل کالا و  تجارت دریایی و دریانوردی افزود: تاریخ همیشه نشان داده با توجه به تجربه‌ها و تحلیل‌ها دریا و دریانوردی نقش بسیار مهمی در موفقیت‌های کشورهای مختلف به ویژه کشورهای ساحلی دارد.

رزمجو با اشاره به تغییر و تحول به عنوان مهمترین مولفه پیشرفت سازمان‌ها  گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در طول سال‌های اخیر در استان گام‌های موثری در توسعه و پیشرفت دریا به عنوان محور توسعه بوشهر برداشته است.

وی از همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با مرزداران سواحل خلیج فارس تقدیر کرد و افزود: همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با نیروهایی که از امنیت مرزهای کشور در منطقه استراتژیک خلیج فارس دفاع می‌کنند همیشه به بهترین نحو ادامه دارد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: برای دستیابی به هدف‌های ملی در خلیج فارس با تعامل و هماهنگی‌های بین سازمان بنادر و دریانوردی با نیروی دریایی سپاه محقق شده است.

رزمجو از امنیت پایدار در خلیج فارس خبر داد و تصریح کرد: در راستای دستیابی به هدف‌های ملی در ایجاد امنیت پایدار در خلیج فارس این مهم با تعامل و هماهنگی‌های بین سازمان‌ها و دستگاه‌هایی مرتبط با دریانوردی محقق شده است.