سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

نیازمندان ۳۸۰ روستای استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

نیازمندان ۳۸۰ روستای استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: با اجرای طرحی مشترک کمیته امداد با سپاه استان بوشهر ساخت یک‌هزار و ۱۲۱ واحد مسکن روستایی در ۳۸۰ روستای استان اجرا شد.

نیازمندان ۳۸۰ روستای استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند

 

احمد لطفی در جمع خبرنگاران در بوشهر، با بیان اینکه 27 هزار و 706 خانواده از خدمات کمیته امداد استان بوشهر بهره‌مند هستند، اظهار داشت: 7 درصد از جمعیت خانواری استان بوشهر تحت پوشش کمیته امداد است.

وی با بیان اینکه 4 درصد جمعیت استان بوشهر از خدمات کمیته امداد  استفاده می‌کند، گفت: 53 هزار نفر از جمعیت استان بوشهر تحت پوشش این نهاد حمایتی است که 60 درصد جمعیت تحت پوشش را زنان سرپرست خانواده نیازمند با 15 هزار و 129 خانوار تشکیل می‌دهند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 15 هزار نفر از سالمندان بی بضاعت تحت حمایت کمیته امداد است افزود: توانمندسازی مددجویان مهم‌ترین سیاست‌های کمیته امداد است که در قالب 12 برنامه و بسته ارائه می‌شود.
لطفی با اشاره به اینکه سالانه 10 درصد از افراد توانمند اقتصادی و معیشتی از چرخه حمایتی خارج می‌شوند گفت: اشتغال‌زایی مددجویان از برنامه‌های مهم این نهاد است به‌گونه‌ای که براساس توانمندی و مهارت‌افزایی مددجویان فرصت‌های اشتغال‌زایی به آنها معرفی می‌شود.
وی با بیان اینکه امسال 400 نفر از مددجویان کمیته امداد استان بوشهر به مراکز کاریابی استان معرفی شده‌اند گفت: پرداخت وام‌های کم بهره اشتغال از برنامه‌های امسال است که در 11 ماه امسال یک‌هزار و 582 نفر از مددجویان 250 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد خاطر‌نشان کرد: 25 درصد از خانوارهای زیر‌پوشش این نهاد از داشتن مسکن و یا مسکن مناسب محروم هستند که تلاش می‌شود در یک دوره 3 تا 5 ساله با استفاده از ظرفیت خیران، خانوارها و دولت این مشکل برطرف شود.
لطفی با بیان اینکه 2 هزار و 500 خانواده زیر پوشش این نهاد در 11 ماه امسال از مزایای مسکن در استان بهره مند شدند افزود: با اجرای طرحی مشترک کمیته امداد با سپاه استان بوشهر ساخت یک‌هزار و 121 واحد مسکن روستایی در 380 روستای استان اجراء شد.