جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

نوسازی لنگرگاه‌ها و گوی شناور در پایانه‌های نفتی خارگ بومی‌سازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نوسازی لنگرگاه‌ها و گوی شناور در پایانه‌های نفتی خارگ بومی‌سازی شد

مدیر امور فنی شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر مشارکت متخصصان داخلی اجرای طرح‌های فناورانه، بهسازی و نوسازی لنگرگاه‌ها و گوی شناور در پایانه نفتی خارگ بومی سازی شده است

نوسازی لنگرگاه‌ها و گوی شناور در پایانه‌های نفتی خارگ بومی‌سازی شد

 

 صادق درآوی‌پوردر بازدید از روند اجرای بارگیری نفت از لنگرگاه‌ها و اسکله نفتی خارگ با تبریک سالروز میلاد باسعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) با اشاره به اینکه متخصصان وزارت نفت بسیاری از فناوری‌‌ها بومی سازی کرده‌اند اظهار داشت: در راستای شعار امسال مبنی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل طرح‌های پایانه نفتی ایران در خارگ توسط متخصصان وزارت نفت انجام می‌شود که نشان از توانمندی این متخصصان است.
وی از اجرای نوسازی  لنگرگاه‌ها و گوی شناور پایانه‌های نفتی خبرداد و تصریح کرد: لنگرگاه‌ها و گوی‌های شناور شرکت پایانه‌های نفتی ایران در خارگ با هدف افزایش و شتاب دهی در صادرات نفت خام به‌صورت مدون و برنامه‌ریزی شده  نوسازی و بهسازی شد.
مدیر امور فنی شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه اصول و مبنای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در شرکت پایانه‌های نفتی ایران تحقق اقتصاد مقاومتی است خاطرنشان کرد: در این عرصه برنامه‌های مهمی تدوین و اجرایی شده که نقش مهمی در شتاب‌دهی برای صادرات نفت خام از خارگ دارد.
درآوی‌پور با تاکید بر اینکه گوی شناور پایانه نفتی خارگ بدون برون‌سپاری و با اتکا به توان فنی و مهندسی کارشناسان شرکت پایانه‌های نفتی ایران بازسازی می‌شود افزود: این گوی شناور پس از بهسازی و نوسازی آماده بهره‌برداری و سرویس‌دهی به نفتکش‌هایی با ظرفیت 250 هزار متر یک تن است.
وی با اشاره به اینکه واحد فنی شرکت پایانه‌های نفتی ایران بر توان داخلی و فنی و مهندسی کارشناسان متکی است گفت: به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و شتاب‌دهی در امر صادرات نفت  خام کشور پروژهای بهسازی و نوسازی لنگرگاه‌ها و گوی شناور بومی‌سازی شده است.
مدیر امور فنی شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه گوی شناوری برای صادرات یک لنگرگاه محسوب می‌شود  تصریح کرد: گوی شناور سازه‌ای 200 تنی است که یک لنگرگاه شناور به شمار می‌آید و امکان بارگیری، صادرات نفت خام و فرآورده‌های نفتی را در فضای خارج از لنگرگاه‌های ثابت فراهم می‌کند.