جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

نوزادان بوشهری زیر پوشش طرح غربالگری شنوایی قرار گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

نوزادان بوشهری زیر پوشش طرح غربالگری شنوایی قرار گرفتند

نوزادان بوشهری زیر پوشش طرح غربالگری شنوایی قرار گرفتند

نوزادان بوشهری زیر پوشش طرح غربالگری شنوایی قرار گرفتند

علی پولادی ریشهری در کارگاه منطقه‌ای آموزش غربالگری، تشخیص و مداخله زودهنگام شنوایی نوزادان و شیرخواران در بوشهر با بیان اینکه تمام کودکان زیر یک‌سال تحت پوشش غربالگری شنوایی قرار دارند اظهار داشت: تمامی کودکان زیر یک سال تحت پوشش غربالگری شنوایی سنجی قرار دارند  این در حالی است که  طرح غربالگری بینایی برای کودکان سه تا 5 سال اجرا می‌شود.

وی از فعالیت 10 ساله طرح غربالگری شنوایی نوزادان بوشهری خبرداد و افزود: این استان در زمینه غربالگری شنوایی با فعالیت 10 ساله از استان‌های موفق معرفی شده که این طرح در همه بیمارستان‌ها و زایشگاه‌ها اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه تکیه این طرح بر نوزادان و تشخیص به موقع است افزود: نوزادان پس از تولد مورد بررسی غربالگری شنوایی قرار می‌گیرند و در صورتی که دچار مشکلات شنوایی باشند اقدامات بعدی در مورد آنها انجام شود.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه در یک هفته نخست تولد نوزاد مشکلات اختلالی قابل برطرف است تصریح کرداقدامات درمانی می‌تواند به‌صورت پزشکی و توان‌بخشی باشد که مداخلات توان‌بخشی برای کودکانی است که دچار کم شنوایی یا شنوایی محدود هستند.

ریشهری با اشاره به اهمیت اجرای طرح غربالگری شنوایی و تشخیص به موقع در شناسایی اختلال شنوایی نوزادان گفت: تشخیص به‌موقع و زودهنگام سبب می‌شود از معلولیت شنوایی در نوزادان جلوگیری شود.

وی افزود: در صورت تأخیر در شناسایی اختلال، عوارضی که ایجاد می‌شود می‌تواند سبب مشکلات جسمی و ذهنی نوزاد شود.