سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

نماینده مردم بوشهر درمجلس خبرگان:فعالان حوزه کتاب، افسران سنگر پاسداری از ارزش ها هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده مردم بوشهر درمجلس خبرگان:فعالان حوزه کتاب، افسران سنگر پاسداری از ارزش ها هستند

نماینده مردم بوشهر درمجلس خبرگان:فعالان حوزه کتاب، افسران سنگر پاسداری از ارزش ها هستند

نماینده مردم بوشهر درمجلس خبرگان:فعالان حوزه کتاب، افسران سنگر پاسداری از ارزش ها هستند

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در آیین پایانی هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی افزود: کتاب و کتاب خوانی موضوع مقدسی است که تاکنون کمتر درباره آن حرف زده و اقدام شده است.
وی اظهارکرد : آمارها نشان می دهد که آمار کتاب خوانی در حد بسیار پایینی قرار دارد.
حسینی بوشهری اضافه کرد: برگزاری جشنواره های کتاب خوانی گامی در جهت تقویت بنیه فرهنگی کشوراست که باید در این ارتباط با دقت برنامه ریزی شود.
وی با تاکید بر اینکه جامعه ای که با کتاب مرتبط است جامعه ای بالنده خواهد بود، ادامه داد: برگزاری اینگونه مسابقه ها ترغیب مردم به کتاب خوانی و زمینه ساز عادت به مطالعه به صورت آرام در جامعه خواهد بود.
حسینی بوشهری بیان کرد: مشکل جدی ما در جامعه نبودن مطالعه کتاب به صورت مناسب است که برگزاری مسابقات کتاب خوانی، خلاصه کردن کتابهای خوب، عرضه کتابهای جیبی، قرار دادن کتاب در وسائل نقلیه عمومی مانند هواپیما، قطارو اتوبوس ها، قرار دادن کتاب در پایانه ها ی مسافربری، کلینیک های درمانی و مطب پزشکان می تواند زمینه ساز ترویج کتاب خوانی باشد.
وی گفت: همچنین جذاب کردن فضای کتابخانه ها، قرار دادن فروشگاه های کتاب در مدارس، جایزه دادن کتاب به دانش آموزان نیز در این زمینه موثر هستند.
حسینی بوشهری افزود: با توجه به اینکه استان بوشهر دارای کتابخانه مرکزی نیست می طلبد استاندار با بودجه فرهنگی برای ساخت کتابخانه مرکزی حمایت های لازم را انجام دهد.
وی با تاکید براینکه کتاب های کتابخانه ها باید علمی، اخلاقی و زمینه ساز روند فکری باشند، بیان کرد : اداره کل کتابخانه های استان نیز در زمینه تجهیز کتابخانه ها به کتاب های مناسب دقت لازم را داشته باشند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر نیز در این آیین گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور با مشارکت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با هدف معرفی سبک زندگی این امام رئوف اقدام به برگزاری هفتمین مرحله مسابقه کتابخوانی در سراسر کشور کرده است.
سید علی هاشمی با اعلام اینکه این دومین مسابقه در استان بوشهر است، افزود: در جشنواره کتاب خوانی رضوی سال گذشته در استان چهار هزار نفر شرکت کردند که امسال این رقم هشت هزار نفر بوده است.
وی اظهار کرد: از این تعداد 25 نفر برگزیده استانی و یک نفر برگزیده کشوری در بخش های انفرادی، کودک و خانوادگی که در هر بخش دو کتاب منتخب بوده انتخاب شده اند.
در این آیین از برگزیدگان استانی، کشوری و 576 تن از اعضا کتابخانه های استان که در این مسابقه شرکت کردند تجلیل و از دستگاه های اجرایی که حامیان این مسابقه بودند قدردانی شد.