جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

نمایشگاه علوم قرآنی در بندردیلم گشایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه علوم قرآنی در بندردیلم گشایش یافت

به مناسبت ماه مبارک رمضان، نمایشگاه کتاب و نرم افزارعلوم قرآنی در دیلم با حضور مسئولان درکانون فرهنگی تربیتی شهید فرجادی این شهرستان گشایش یافت.

نمایشگاه علوم قرآنی در بندردیلم گشایش یافت

 

 
امام جمعه دیلم در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: برپایی این گونه نمایشگاهها بویژه اینکه ارایه کننده کتابهای دینی و اسلامی است، بسیار قابل تقدیر و نقش موثری در تشویق جامعه به مطالعه و کتابخوانی دارد.
حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری افزود: برای تشویق جامعه بویژه نسل جوان به مطالعه کتب اسلامی و احکامی که نیازمند آن هستند، دایرشدن چنین نمایشگاهی اثرگذار و ارزشمند است.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دیلم گفت: برگزاری این گونه نمایشگاهها نقش موثری در افزایش سطح مطالعه جامعه و تشویق اقشار مختلف به کتابخوانی دارد.
محمد مهدی محسنی خواستار تنوع و تعداد بیشتر کتابها و محصولات فرهنگی در این چنین نمایشگاههایی شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی دیلم گفت: برپایی این نمایشگاه به عنوان یکی از برنامه های شاخص در ماه رمضان همه ساله ازسوی این اداره برگزار و با استقبال خوب همشهریان همراه است.
عبدالصمد دشتی افزود: این نمایشگاه با ١٥٠٠ جلد کتاب و ١٠٠ عنوان لوح های فشرده و نرم افزار در زمینه های دینی، قرآنی و علمی تا ١٦ تیرماه سال جاری با تخفیف ٢٠ تا 30 درصدی محصولات دایر شده است.
همچنین همزمان با ماه مبارک رمضان کانون فرهنگی هنری مسجد امام جعفرصادق(ع) دیلم باحضور مسئولان این شهرستان افتتاح شد.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دیلم در آیین افتتاحیه این کانون گفت: فعالیت فرهنگی، منسجم و یکپارچه از ویژگی های کانون های مساجد است.
عبدالصمد دشتی افزود: کانونهای فرهنگی هنری با برگزاری و تقویت برنامه های فرهنگی هنری و پشتیبانی ائمه جمعه می‌توانند در پیشرفت فرهنگ جامعه بسیار اثرگذار باشند.
وی یادآورشد: در زمان حاضر ٢٧کانون فرهنگی هنری در شهرستان فعالیت دارند که برای هر کانون اعتباری بیش از 25 میلیون ریال برای خرید تجهیزات اولیه هزینه شده است. 
دشتی گفت: کانونها به تناسب درجه بندی از منابع مالی و حمایتی بهره مند خواهند شد، ازاین رو هرکانون با ارتقای خود می تواند از مزایای مالی و فرهنگی ویژه برخوردار شود.