سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

نظام اسلامی ایران نیازی به آمریکا و نظام سلطه ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

نظام اسلامی ایران نیازی به آمریکا و نظام سلطه ندارد

امام جمعه موقت بوشهر گفت: هر چند ارتباط با جهان در همه عرصه‌ها از سیاست‌های اصولی نظام اسلامی ایران است ولی نیازی به آمریکا و نظام سلطه برای برطرف کردن مشکلات جامعه وجود ندارد.

نظام اسلامی ایران نیازی به آمریکا و نظام سلطه ندارد

 

حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر با تبریک هفته وحدت نقش مهم اتحاد انسجام در جامعه مهم دانست و اظهار داشت: اتحاد و همدلی در همه عرصه‌ها تفرقه و اختلاف از بین می‌برد و زمینه رشد و تعالی جامعه و خانواده فراهم می‌کند.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه انسان همواره در پی انس گرفتن با دیگران و جذب و ارتباط است تصریح کرد: طبیعت انسان همواره در پی وحدت و دوری جستن از تفرقه و اختلاف است.
امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه اختلاف منشا  تفرقه در همه عرصه‌ها است خاطرنشان کرد: اختلاف در عرصه‌های فکر، اندیشه، دین، مذاهب، سلیقه و اقوام و نژاد وجود داشته که باید با منطق و درایت این مشکلات برطرف شود تا منجر به تفرقه و ستیز نشود.
دشتی تقویت فرهنگ را یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از تفرقه دانست و تصریح کرد: باید فرهنگ‌ها در جامعه اسلامی تقویت شود تا اختلاف‌ها منجر به تفرقه و تنش نشود.
خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر دوری جستن از روش‌های تفرقه انگیز در جامعه اسلامی گفت: کسانی که تابع احساسات هستند عقلانی فکر نمی‌کنند و منجر به تفرقه و تنش می‌شود باید تواضع و فروتنی در آن‌ها تقویت شود.
امام جمعه موقت بوشهر اشاره به نقش مهم بصیریت و شناخت دشمن در جلوگیری از تفرقه و اختلاف بیان کرد: با توجه به اینکه دشمنان برای ایجاد تفرقه فعالیت‌های زیرکانه می‌کنند باید زمینه بصیرت افزایی و تقویت دشمن شناسی در انسان‌ها تقویت شود.
دشتی با بیان اینکه اتحاد مسلمانان منجر به نابودی دشمنان می‌شود تصریح کرد: اگر اتحاد و انسجام یک‌‌ میلیارد نفری مسلمانان تقویت می‌شود هیچگاه ترفندهای استکبار جهانی و دشمنان اسلام موفق نمی‌شود.
وی با بیان اینکه دشمنان نظام اسلامی ایران به سبب اتحاد ملت ایران همواره شکست می‌خورند گفت: برخی‌ها از تفرقه‌ها و اختلافات سوء استفاده می‌کنند و این مهم سبب تقویت تفرقه‌ها و جنگ و ستیز می‌شود که امروز در گروه‌های تکفیری به ویژه داعش در منطقه مشاهده می‌شود.
امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه دشمنان اسلام از داعش و گره‌های وهابی عربستان برای تفرقه میان مسلمانان استفاده می‌کنند افزود:  امروز داعش و وهابیون که دست‌ساز انگلیس و آمریکا است توانسته تفرقه در جامعه جهانی اسلام  ایجاد و جنگ و ستیز فراهم شود.
دشتی با تاکید بر توجه به محور اتحاد در جامعه اسلامی بیان کرد: کتاب، سنت و ولایت از محورهای اتحاد و  وحدت است که باید  مسلمانان به این محورها تمسک کنند.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه جشن و سرور مسلمانان با اتحاد و انسجام در هفته وحدت امری مهم و ضروری است تصریح کرد: هفته وحدت نشان دهنده اتحاد و انسجام مسلمانان است و این هفته ندای وحدت جهان اسلام است.
امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر آشکار ساختن چهره‌های تفرقه انگیز در جامعه اسلامی گفت: چهره‌های تفرقه انگیز باید آشکار و نمایان شود تا انسان‌ها از آنان عبرت بگیرند.
دشتی با اشاره به بد عهدی نظام سلطه در قضیه برجام بیان کرد: برخی‌ها تصور می‌کردند آمریکا و نظام سلطه با دیپلماسی قوی مذاکره کننده با نظام اسلامی هم پیمان می‌شود با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها هشدارهای لازم بیان کردند این بد عهدی آمریکا و نظام سلطه آشکار و نمایان شد.
وی با بیان اینکه آمریکا در مذاکرات هسته‌ای تنها به منفعت خود می‌‌اندیشید خاطرنشان کرد: در مذاکرات کوتاه آمدن در طرف مقابل، ذلت و خواری به همراه دارد.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا همواره بد عهد و بد پیمان بوده گفت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کردند کسانی که احساس می‌کنند مشکلات جامعه به‌دست آمریکا و نظام سلطه برطرف می‌شود ساده اندیش هستند.
امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه ارتباط با دیگر کشورها از سیاست‌های نظام اسلامی ایران است تاکید کرد: هر چند ارتباط با جهان در همه عرصه‌ها از سیاست‌های اصولی نظام اسلامی ایران است ولی نیازی به آمریکا و نظام سلطه برای برطرف کردن مشکلات جامعه وجود ندارد.
 
دشتی با اشاره به توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: تقویت تولید، حمایت از تولیدگران و اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی زمینه روی پای خود ایستادن فراهم می‌کند و برطرف شدن مشکلات در پی دارد.
 
وی با تاکید بر جلوگیری از فرهنگ حرص و تجمل‌گرایی تصریح کرد: فرهنگ اسلامی بدون حرص و تجمل گرایی است که این مهم باید در دستور کار همگان قرار بگیرد.