سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

نصب ۲۰۰۰ دوربین در راه‌های شریانی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب ۲۰۰۰ دوربین در راه‌های شریانی کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده افزون بر ۲ هزار دوربین باید در راه‌های شریانی کشور نصب می‌شود.

نصب ۲۰۰۰ دوربین در راه‌های شریانی کشور

 

داوود کشاورزیان در نشست بررسی وضعیت طرح‌های راهداری و راهسازی استان بوشهر با بیان اینکه بهسازی راه‌های فرعی و روستایی در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: 50 هزار کیلومتر راه فرعی و روستایی در کشور با منابع اعتباری اعتبار استانی بهسازی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 9 هزار میلیارد تومان اعتبار برای نگه‌داری و بازسازی راه‌ها در کشور نیاز است، تصریح کرد: از این میزان اعتبار نیمی از آن از طریق اعتبارات استانی و 50 درصد دیگر از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی راه‌های شریانی در کشور را بیش از 52 هزار کیلومتر عنوان و خاطرنشان کرد: 100 هزار کیلومتر هم راه فرعی و روستایی در کشور وجود دارد که نگهداری راه‌های فرعی، بخشی از راه‌های اصلی و همه راه‌های روستایی باید از محل منابع استانی صورت گیرد که برای تسریع در این طرح‌ها  با استان‌ها مشارکت می‌شود.
کشاورزیان با اشاره به نقش مهم دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت و ثبت تخلفات در جاده‌ها افزود: ‌امسال با برنامه‌ریزی انجام شده افزون بر 2 هزار دوربین باید در راه‌های شریانی کشور نصب می‌شود که این دوربین‌ها در سطح راه‌های شریانی و راه‌هایی که به لحاظ میزان تصادفات اولویت دارند نصب می‌شوند.