سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

نصب پلاک شناسایی برای شناورهای صیادی استان بوشهر الزامی است - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

نصب پلاک شناسایی برای شناورهای صیادی استان بوشهر الزامی است

نصب پلاک شناسایی برای شناورهای صیادی استان بوشهر الزامی است


نصب پلاک شناسایی برای شناورهای صیادی استان بوشهر الزامی است

نصب پلاک شناسایی برای شناورهای صیادی استان بوشهر الزامی است

عباس کشاورزی  ظهر امروز در نشست پیشگیری از وقوع جرم  با بیان اینکه یکی از ظرفیت مهم استان ساحلی بوشهر فعالیت‌های صیادی در آبهای خلیج فارس است اظهار داشت: برای جلوگیری از مشکلات، در حوزه صید صیادی جلسه امروز  با محور خروج صیادان از آب‌های سرزمینی براساس قوانین و دستورالعمل‌ها  برگزار شده است.

وی با اشاره به  دستگیری صیادان استان بوشهر  توسط  گارد یکی از کشورهای همسایه بیان کرد: با توجه به اتفاقات اخیر و شهادت یکی از هم استانی‌ها توسط گارد ساحلی کشور همسایه و با توجه به اهمیت ملی و بین‌المللی این اتفاق، موضوع خروج صیادان از آبهای سرزمینی در دستور کار معاونت پیشگیری قرار گرفته است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر، شناورهای فاقد هویت را یکی از مشکلات اصلی در حوزه صیادی استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد:  بر اساس تصمیملات اتخاذ شده با شناورهای فاقد هویت در آبهای استان بوشهر برخورد قاطع قانونی می‌‌شود.

کشاورزی با بیان اینکه همه شناورها ملزم به نصب پلاک شناسایی هستند گفت: همه شناورهای صیادی استان بوسهر ملزم به نصب پلاک شناسایی هستند و با شناورهای فاقد هویت برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه برای حفظ حقوق صیادان و کنترل بهتر بر عبور و مرور، ساماندهی این شناورها دستور کار قرار گرفته است تصریح کرد: برای حفظ حقوق صیادان و کنترل بهتر عبور و مرور آنان، نصب پلاک شناسایی برای تمام شناورهای صیادی استان بوشهر الزامی است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر، از اجرای طرح دریا بس  در آستانه آغاز صید میگو در استان بوشهر خبرداد و افزود: با اجرای طرح دریابس و ممنوعیت صید  آبزیان در آب‌های استان بوشهر، مسدود شدن خورهای غیر مجاز، الزامی کردن نصب پلاک شناسایی برای تمام شناورهای صیادی از اقداماتی است که برای کنترل صیادان، تامین امنیت و جلوگیری از تخلفات در دستور کار قرار گرفته است.

کشاورزی،کاهش و پیشگیری از جرم در حوزه‌های مختلف  را از اهداف برنامه‌ها دانست و  تصریح کرد: استان بوشهر در حوزه پیشگیری از جرم جزء 9 استان برتر کشور معرفی شده است.