سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

نشست مشترک فعالان اقتصادی استان بوشهر با فعالان اقتصادی کشور عمان برگزار شد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نشست مشترک فعالان اقتصادی استان بوشهر با فعالان اقتصادی کشور عمان برگزار شد

نشست مشترک فعالان اقتصادی استان بوشهر با فعالان اقتصادی کشور عمان برگزار شد

امروز نشست مشترک 80فعال اقتصادی استان بوشهر با 22فعال اقتصادی کشور عمان در اتاق بازرگانی بوشهر برگزار شد.

رییس اتاق بازرگانی بوشهر در این نشست گفت:مسولان استان خوزستان پیش از این از کشور عمان دیدار کرده بود و طی چند روز گذشته نیز هیئت 22 نفره تجاری صنعتی و کشاورزی عمان در ابتدای ورود به کشور ابتدا از اهواز و آبادان طی دو روز بازدید کردند و امروز در بوشهر حضور دارند و فردا به شیراز می روند.

آقای شریف پور بوشهر افزود:به زودی از استان بوشهر نیز هیئتی که در راس آن استاندار بوشهر است با هدف مراودات تجاری و اقتصادی به کشور عمان سفر می کند.

وی با بیان اینکه هیئت عمانی به منظور مراودات تجاری صنعتی با فعالان اقتصادی به استان بوشهر سفر کرده است گفت :فعالان اقتصادی هر دو کشور پس از مذاکره رو در رو زمینه فعالیت خود را مشخص می کنند که چنین نشستی در استان منحصر به فرد است.

آقای شریف پور بوشهری تصریح کرد: پیش از این هیچ  مراوده ای با کشور عمان در زمینه اقتصادی نداشته است و تنها روابط تجاری صنعتی سنتی استان با کشورهای قطر بحرین و کویت بوده است اما صادرات سیمان به کشور عمان انجام می شده است.

رییس اتاق بازرگانی بوشهر گفت:با توجه به مزیت صادراتی برای برخی کالاها در استان  زمینه بحث و گفتگو در حوزه صنایع کشاورزی و ساختمان فراهم شده است .

رییس هیئت عمانی نیز گفت:هدف از این سفر برقراری روابط تجاری استان بوشهر بوده است که در ابتدای ورود به کشور ایران با بازرگانان اهواز دیدار داشتیم و سپس از منطقه آزاد و گمرک آبادان بازدید کردیم .

حافظ بن ناصر الربیعی افزود: بیشتر مباحث مباحث امروز در زمینه کشاورزی صنعت و معدن بوده است و با توجه به مجموعه بزرگی از بازرگانان در استان بوشهر فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم می کند.

وی اضافه کرد:بزرگترین بندواقع شده و کشتی های باربری بسیاری داریم که در مسیر بندرعباس عمان فعالیت دارند اما این فعالیت ها باید بیشتر شود.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت نیز گفت:استان بوشهر با 937 کیلومتر مرز با خلیج فارس و برخورداری از زیر ساختهای بندری تجاری و ترانزیت کالا شرایط خاصی را برای توسعه این روابط با کشور عمان فراهم کرده است.

رییس منطقه ویژه اقتصادی بوشهر هم گفت:این منطقه با1880هکتار مساحت زمینه جذب سرمایه گذاران متعددی را در داخل و خارج فراهم می کند.