جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

نرخ بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

نرخ بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در استان بوشهر به ۳۶.۵ درصد رسیده و نرخ بیکاری در این استان از ۱۱.۶ درصد به ۹.۷ درصد کاهش یافته است

نرخ بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت

 

رضا عوض‌پور با بیان اینکه  در سه سال گذشته بیش از 2 هزار و 867 پروژه بزرگ و کوچک در استان بوشهر افتتاح  شد اظهار داشت: برای راه‌اندازی و افتتاح این واحدها 2.2 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
وی از افزایش میزان صادرات غیر نفتی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: میزان صادرات غیر نفتی در استان بوشهر سال قبل به 13 میلیارد دلار رسید که هدف‌گذاری  برای امسال  17 میلیارد دلار است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با اشاره به افزایش تولید گندم در استان بوشهر خاطر نشان کرد: تولید گندم امسال به 130 هزار تن گندم در استان بوشهر رسید که این رقم  رکورد تولید گندم در استان بوشهر شکست.
عوض‌پور با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی  تصریح کرد: 571 میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی استان بوشهر  در سال گذشته صورت گرفته است.
وی با اشاره به افزایش درآمد مالیاتی و گمرکی استان بوشهر در سه سال گذشته تصریح کرد: درآمد استان بوشهر در عرصه گمرکی و مالیاتی رشد چشمگیری داشته که در مجموع 12 هزار میلیارد تومان درامد وصول شد که در مقایسه با هشت سال دولت قبل که حدود 5300 میلیارد تومان بوده و رشد چشمگیری نشان می‌دهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهراز کاهش نرخ بیکاری در استان خبرداد و خاطر نشان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در استان بوشهر به 36.5 درصد رسیده و نرخ بیکاری در این استان از 11.6 درصد به 9.7 درصد کاهش یافته است
عوض‌پور با اشاره اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر افزود: تکمیل 130 پروژه با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد که اشتغال زیادی ایجاد می‌کند.
وی با قدردانی از فراهم کردن زمینه رونق شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر گفت: شرکت صدرا با حمایت معاون اول رئیس جمهور احیا شد و از 500 نفر شاغل در ابتدای امسال به یک‌هزار و 300 نفر رسید که تا پایان امسال به 3 هزار نفر افزایش می‌یابد.