سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

نخیلات استان بوشهر پرثمر و اقتصادی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نخیلات استان بوشهر پرثمر و اقتصادی می‌شود

نخیلات استان بوشهر پرثمر و اقتصادی می‌شود

نخیلات استان بوشهر پرثمر و اقتصادی می‌شود

 

استاندار بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های تغییرشیوه آبیاری و اصلاح واریته‌های نخیلات محصول نخلستان‌های استان بوشهر از نظر کمی و کیفی اقتصادی و پرثمر می‌شود.
 مصطفی سالاری در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر به صورت تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد اظهار داشت: طرح‌های تحول کشاورزی، صادرات مواد معدنی، پرورش ماهی در قفس و سرمایه‌گذاری در دهکده گردشگری بوشهر در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول کشاورزی در دشتستان افزود: بر اساس طراحی‌های انجام شده تولید محصول نخیلات پرثمر و اقتصادی می‌شود و با اجرای طرح‌های تدوین شده تولید این حوزه کشاورزی تا 10 برابر افزایش می‌یابد.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه طرح تحول کشاورزی در سه محور انجام می‌شود گفت: تغییر شیوه آبیاری در نخیلات و اجرای طرح نوین آبیاری در این اراضی، اصلاح گونه‌ها و واریته‌های نخیلات و کشت ترکیبی نخل و مرکبات از مهم‌ترین برنامه‌های تدوین شده در اراضی نخیلات دشتستان است.
وی با تاکید بر مستندسازی هزینه و درآمد در اجرای طرح‌های افزایش ثمردهی نخیلات تصریح کرد: شرکت‌های آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی استان بوشهر با مستند سازی در زمینه  اهمیت اجرای طرح‌های تدوین در افزایش ثمر دهی اقدامات لازم را انجام دهند.
سالاری با اشاره به صادرات مواد معدنی در استان بوشهر بیان کرد: بر اساس پیشنهادات در زمینه صادرات مواد معدنی، با ایجاد پایانه‌های صادرات مواد معدنی، زمینه صادرات محصولات کارخانه‌های سیمان استان بوشهر فراهم می‌شود.
وی اجرای طرح پرورش ماهی در قفس را مورد اشاره قرار داد و افزود: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان بوشهر پرورش آبزیان در آبهای خلیج فارس است که طرح پرورش ماهی در قفس امسال با مشارکت سرمایه‌گذاران دراین راستا اجرایی می‌شود.
استاندار بوشهر به ظرفیت مهم دهکده گردشگری بوشهر در زمینه اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی پرداخت و خاطر نشان کرد:برای فعالیت سرمایه‌گذاران در دهکده گردشگری بوشهر پس از تکمیل طرح ارزیابی‌های زیست محیطی زمینه جذب سرمایه‌گذاران برای اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی فراهم می‌شود.