جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

نخستین عمل موفقیت آمیز درمان سرطان مثانه در استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین عمل موفقیت آمیز درمان سرطان مثانه در استان بوشهر

برای نخستین بار در استان بوشهر عمل درمانی سرطان مثانه در بیمارستان شهید گنجی برازجان توسط متخصص اورولوژی این بیمارستان با موفقیت انجام شد.

نخستین عمل موفقیت آمیز درمان سرطان مثانه در استان بوشهر

 

متخصص اورولوژی بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت: بیماریک پیرمرد 70 ساله اهل شهرستان گناوه بود که با درد در ناحیه سمت چپ شکم به پزشک مراجعه و با بررسی‌های به عمل آمده تشخیص سرطان مثانه وی محرز و مشخص شد.
دکتر کیان امید بخش افزود: این بیمار 70 ساله برای ادامه روند درمانی خود به یکی از بیمارستانیهای غیر دولتی در تهران مراجعه کرده بود.
وی اضافه کرد:بیمار برای پرهیز از پرداخت هزینه های بالای درمانی در بیمارستان های بخش خصوصی و باتوجه به وجود امکانات لازم و کادر متخصص درمانی در بیمارستان شهید گنجی برازجان ، برای ادامه روند درمانی خود به بیمارستان شهید گنجی برازجان مراجعه کرد.
امید بخش اظهار داشت: پس از بستری بیمار در بیمارستان شهید گنجی برازجان و با بررسی‌های به عمل آمده متوجه عدم گسترش بافت سرطان به سایر ارگان‌ها شدیم .
وی گفت: دراین راستا بهترین اقدام برداشتن مثانه بواسطه درگیر شدن کلی با ضایعه و اختلال در سیستم دفع ادرار و پیشگیری از درگیر کردن سایر اعضای شکمی تشخیص داده شد.
امید بخش تصریح کرد:گام مهم پس از برداشت بافت سرطانی، بازسازی و احیای بافت مثانه به کمک قسمتی از روده بیمار بود که این عمل با موفقیت انجام شد.
وی یادآورشد: این بیمار هم اینک دوران نقاهت خود را سپری می کند و از سلامت لازم نیز برخوردار است