سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

نخستین شناور اقیانوس پیما در شرکت صدرای بوشهر ۹۵ درصد پیشرفت دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین شناور اقیانوس پیما در شرکت صدرای بوشهر ۹۵ درصد پیشرفت دارد

مجری پروژه شناورسازی صدرای بوشهر گفت: نخستین شناور اقیانوس پیما با بدنه ترالر در شرکت صدرای بوشهر با ۹۵ درصد پیشرفت در حال ساخت است.

نخستین شناور اقیانوس پیما در شرکت صدرای بوشهر ۹۵ درصد پیشرفت دارد

 

 
اسماعیل شعبانی در نشست با خبرنگاران در صدرای بوشهر با بیان اینکه توانمندی کارشناسان و متخصصان صنعت کشتی سازی ارتقا یافته است اظهار داشت: با افزایش توانمندی کارشناسان صنعت کشتی سازی زمینه طراحی و ساخت کشتی‌های مختلف در صدرا فراهم شده است.
وی با اشاره به ساخت نخستین شناور اقیانوس پیما در صدرای بوشهر تصریح کرد: ساخت نخستین شناور اقیانوس پیما با بدنه ترالر در شرکت صدرای بوشهر با 95 درصد پیشرفت در دست اجراست.
طراح ارشد این شناور با بیان اینکه ترالرها از پیشرفته‌ترین شناورها هستند گفت: این شناورها قابلیت صید و دریانوردی در شرایط بسیار بد جوی را دارا هستند و کشورهای اندکی در دنیا قادر به طراحی وساخت شناورهای ترالر هستند.
شعبانی با اشاره به اینکه این شناور دارای 40 متر طول و عرض 9.6 متر است افزود: شناور اقیانوس پیما با بدنه ترالر با ارتفاع بیش از 4 متر نخستین شناور اقیانوس پیما با بدنه پیشرفته و تخصصی ترالر است که تا به امروز در کشور ساخته نشده است.
وی بابیان اینکه معماری کشتی بسیار زیبا و منحصر به فرد  است خاطر نشان کرد:این کشتی به چهار تونل انجماد با ظرفیت روزانه 36  تن و دو انبار نگهداری صید با ظرفیت 550  مترمکعب مجهز است.
طراح ارشد این شناور گنجایش شناور اقیانوس پیمای یاد شده را  230 هزار لیتر سوخت و بیش از 70  هزار لیتر آب  دانست و افزود:  این شناور با سرمایه گذاری 80  میلیارد ریال در مدت 8 ماه طراحی و ساخته شده که این هزینه یک سوم مشابه خارجی است.
شعبانی با اشاره به اینکه این شناور قابلیت تجهیز به انواع تورهای پیشرفته و سازگار با محیط زیست  دارد تاکید کرد: این شناور می‌تواند با بازدهی فوق العاده با روشی مطمئن و پایدار در دریاهای دور به صید بپردازد.
وی افزود: پایداری بسیار ،مکانیزه بودن سیستم صید و فرآوری،افزایش چشمگیر صید و امکان صید در هر گونه شرایط جوی از مزایای این شناور است.