جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

نخستین بار عمل پیوند دست در استان بوشهر با موفقیت انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین بار عمل پیوند دست در استان بوشهر با موفقیت انجام شد

روابط عمومی بهداشت درمان صنعت نفت بوشهر اعلام کرد: برای نخستین بار کادر پزشکی بیمارستان توحید جم وابسته به صنعت نفت موفق شدند عمل پیوند دست را با موفقیت در استان بوشهر انجام دهند.

نخستین بار عمل پیوند دست در استان بوشهر با موفقیت انجام شد

 

در این گزارش آمده است: در هفته جاری بعد از 5 ساعت تلاش کادر پزشکی عمل جراحی و پیوند دست قطع شده جوان 30 ساله در بیمارستان توحید جم با موفقیت انجام رسید.
روابط عمومی بهداشت ودرمان صنعت نفت بوشهر یادآورشد:جوان 30 ساله راکب موتور در تصادف با یک خودرو دچار صدمه شدید به اندام و قطع دست و پای چپ در حوالی شهرستان عسلویه شده بود که با هماهنگی واحد هدایت اورژانس به بیمارستان توحید جم منتقل شد.
در این گزارش تصریح شده است:پس از تثبیت شرایط بیمار در اورژانس توسط تیم متخصصین ارتوپدی و جراحی عمومی تصمیم به عمل جراحی و پیوند دست قطع شده گرفته شد.
براساس این گزارش ، دکتر سعید کرمانی رنجبر متخصص ارتوپدی به عنوان سرپرست جراحی تیم پیوند بعد از 5 ساعت حضور مداوم در اتاق عمل موفق به انجام این عمل جراحی سنگین شد.
دکتر کرمانی نیز در این رابطه گفت:با توکل به خدا و با همکاری کارکنان اتاق عمل و تیم بیهوشی و باتوجه به شرایط حاد بیمار تصمیم به انجام این عمل و ترمیم عضو قطع شده و استخوان های شکسته شده گرفته شد .
وی ادامه افزود: در مدت زمان عمل پیوند تعداد6 کیسه خون و فرآوده ههای خونی به بیمار تزریق شد.
دکتر کرمانی گفت:در حال حاضر دست قطع شده شرایط حیات طبیعی دارد و بیمار در بخش بستری تحت مراقبت های پزشکی است.
وی افزود:در عمل پیوند دکتر فروزنده فر متخصص بیهوشی ،آقایان کاهه ، ذهبی ، نوروزی ،ذهبری و خانمها اسعدپور و مومنی مشارکت داشتند.