جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

نجات چوپان حادثه دیده در ارتفاعات دشتستان - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات چوپان حادثه دیده در ارتفاعات دشتستان

نجات چوپان حادثه دیده در ارتفاعات دشتستان

نجات چوپان حادثه دیده در ارتفاعات دشتستان

 

رئیس فوریت‌های پزشکی دشتستان گفت: چوپانی که در ارتفاعات دشتستان مصدوم و بیهوش شده بود با اعزام بالگرد اورژانس ۱۱۵ به منطقه مورد نظر چوپان حادثه دیده را از مرگ حتمی نجات داد.

 محمدعلی دهقان  در دشتستان با بیان اینکه اورژانس 115 استان بوشهر دارای تجهیزات پیشرفته امداد و نجات است اظهار داشت: امدادگران فوریت‌های پزشکی در تمام شبانه‌روز با تجهیزات پیشرفته و امدادگران متخصص آماده خدمات‌رسانی به حادثه‌دیده‌گان است.

وی با اشاره به اینکه امداد و نجات هوایی اورژانس 115 استان بوشهر به تمام نقاط استان بوشهر خدمات‌رسانی می‌کند گفت: چوپان دشتستانی که در ارتفاعات این شهرستان دچار حادثه شده بود با اطلاع به اورژانس و اعزام امدادگران بوسیله بالگرد اورژانس 115 بوشهر از مرگ حتمی نجات یافت.

رئیس فوریت‌های پزشکی دشتستان با بیان اینکه این چوپان در حین چرای گوسفندان در ارتفاعات دشتستان دچار حادثه و سقوط از ارتفاع شده بود افزود: این چوپان پس از سقوط از ارتفاعات که قادر به  بازگشت به منطقه ارم دشتستان نداشت پس از یک شبانه‌روز  اهالی منطقه آن را در ارتفاعات یافت می‌کنند که با اطلاع به اورژانس 115 دشتستان تیم امداد و نجات این اورژانس به ارتفاعات اعزام و پس از 1.5 ساعت پیاده‌روی به محل مورد حادثه رسیدند.

دهقان با بیان اینکه اقدام اولیه درمانی در محل مورد حادثه انجام شد افزود: چوپان مصدوم به پایین کوه منتقل و با بالگرد اورژانس هوایی استان بوشهر به بیمارستان برازجان انتقال یافت.

وی با بیان اینکه حال عمومی چوپان مصدوم رضایت‌بخش است تصریح کرد: عملیات درمانی امدادگران و امداد هوایی نقش مهمی در جلوگیری از مرگ احتمالی چوپان حادثه دیده داشت.