جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

میزهای ملی توسعه صادرات محصولات پتروشیمی و آبزیان در استان بوشهر تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

میزهای ملی توسعه صادرات محصولات پتروشیمی و آبزیان در استان بوشهر تشکیل می‌شود

میزهای ملی توسعه صادرات محصولات پتروشیمی و آبزیان در استان بوشهر تشکیل می‌شود

میزهای ملی توسعه صادرات محصولات پتروشیمی و آبزیان در استان بوشهر تشکیل می‌شود

سید حسین حسینی محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر ظرفیت‌های مهم اقتصادی، تولیدی و صنعتی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در بخش‌های مختلف درعرصه ملی از ظرفیت بالایی برخوردار است که از این ظرفیت در راستای رونق اقتصادی و توسعه کسب‌ وکار استفاده می‌شود.

وی با اشاره به وجود مجتمع‌های پتروشیمی و صنایع پایین دستی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: مجتمع‌های پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی از ظرفیت بالایی برخوردار هستند که این مهم سبب توسعه صادرات  محصولات آنها و افزایش صادرات غیر نفتی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر یکی دیگر از ظرفیت‌های توسعه صنایع پتروشیمی در استان بوشهر را  منطقه ویژه شمال این استان دانست و گفت: منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهربا داشتن زیرساخت‌های لازم و تامین خوراک مورد نیاز  مجتمع‌های پتروشیمی، مجموعه‌ای از صنایع مختلف پالایشگاهی، بالادستی، میانی و پایین دستی پتروشیمی طراحی شده است.

حسینی از تعیین استان بوشهر به عنوان متولی برگزاری میزهای ملی توسعه صادرات محصولات پتروشیمی و آبزیان  خبرداد و گفت: استان بوشهر به عنوان قطب تولید محصولات پتروشیمی و آبزیان شناخته شده است که بر اساس این ظرفیت میزهای ملی توسعه صادرات محصولات پتروشیمی و آبزیان در استان بوشهر تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه استان بوشهر به عنوان استان معین برگزاری میزهای مورد اشاره انتخاب  شده است افزود: گسترش بازارهای هدف از جمله برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران است که با تشکیل میزهای کالایی در سطح کشور و در مرکز استانهای داری مزیت نسبی با این هدف برگزار می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر تشکیل میزهای تخصصی صادرات غیر نفتی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: میزهای کالایی با محوریت تنوع بخشی به محصولات صادراتی فعالیت کرده که اهداف آن تقویت قدرت رقابت کالاهای ایرانی در کشورهای هدف بوده و افزایش ارزش افزوده کالای صادراتی، استفاده از نوآوری در ارائه خدمات و تولید کالا، بهره‌برداری از اقتصاد دانش‌بنیان برای بهبود کیفیت کالاها  است.

حسینی با اشاره به مزیت رقابتی محصولات صنایع پتروشیمی در استان بوشهر تاکید کرد: میزهای ملی توسعه صادرات  محصولات صنایع پتروشیمی و آبزیان می‌توان به‌عنوان دو بازوی اجرایی در گسترش اقلام صادراتی و توسعه فضای کسب و کار در استان بوشهر نقش موثر داشته باشد.