جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

میزان باسوادی استان بوشهر به ۹۹.۵ درصد افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان باسوادی استان بوشهر به ۹۹.۵ درصد افزایش می‌یابد

معاون سوادآموزی استان بوشهر گفت: اکنون افراد دارای سن ۱۰ تا ۴۹ سال استان بوشهر ۹۶ درصد باسواد هستند که با برنامه‌ریزی انجام شده تا ۳سال آینده این رقم به ۹۹.۵ درصد افزایش می‌یابد.

میزان باسوادی استان بوشهر به ۹۹.۵ درصد افزایش می‌یابد

 

غلامرضا دانش‌فر با اشاره به نقش مهم سواد در توسعه و پیشرفت جامعه اظهار داشت: یکی از شاخص‌های رشد در جوامع متمدن، میزان بهره‌مندی مردم آن کشور از حداقل سواد نوشتن و خواندن است.
وی با بیان اینکه مبارزه با بی‌سوادی نقش مهمی در حوزه‌های فرهنگی،اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و آموزشی دارد خاطرنشان کرد: مبارزه با بی‌سوادی نه تنها در مقوله توسعه فرهنگی به‌عنوان نخستین گام قلمداد می‌شود، بلکه در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی نیز حائز اهمیت ویژه‌ای است.
معاون سوادآموزی استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود در استان بوشهر بین 3 هزار تا 4 هزار نفر بی‌سواد هستند.
وی با اشاره به اینکه 96 درصد افراد 10 تا 49 سال مردم استان بوشهر باسواد هستند گفت: در سه سال گذشته 7 هزار و 419 نفر در استان بوشهر باسواد شده‌اند که رشد 4 برابری در تحت پوشش قرار گرفتن افراد بی‌سواد در کلاس‌های سوادآموزی نشان می‌دهد. 
معاون سوادآموزی استان بوشهر از افزایش میزان باسوادی در استان بوشهر خبرداد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده تا سه سال آینده میزان باسوادی افراد بین سن 10 تا 49 سال استان بوشهر به 99.5 درصد که نرم جهانی است افزایش می‌یابد.
دانش‌فر با اشاره به چهره‌های برتر سوادآموزی استان بوشهر تصریح کرد: 120 چهره برتر سوادآموزی استان بوشهر که دارای مدارک دانشگاهی تا دکتری هستند شناسایی شده است.
وی با تاکید بر تحت پوشش قرار گرفتن اولیا دانش‌آموزان بی‌سواد استان بوشهر افزود: 7 هزار و 500 نفر از اولیا دانش‌آموزان استان بوشهر که  سوادآموزی نشده‌اند شناسایی شده که تحت پوشش برنامه سواد آموزی قرار می‌گیرند.
معاون سوادآموزی استان بوشهر با بیان اینکه این استان در بعد سوادآموزی از 5 استان برتر است گفت: استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، سمنان و بوشهر به عنوان 5 استان برتر در حوزه سوادآموزی در کشور معرفی شده است.
دانش‌فر از راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: امسال برای توسعه برنامه‌های سوادآموزی 5 مرکز یادگیری در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود که نخستین مرکز آن امروز در زندان بوشهر ایجاد شد.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در مهرماه امسال انجام می‌شود امید است در این سرشماری آمار دقیقی از بی‌سوادان استان بوشهر ارائه شود.