جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

میزان بارش در منطقه پارس جنوبی بیش از ۸۰ میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان بارش در منطقه پارس جنوبی بیش از ۸۰ میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود

میزان بارش در منطقه پارس جنوبی بیش از ۸۰ میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود

بهرام دشتی‌نژاد صبح  امروز در نشست ستاد مدیریت بحران منطقه پارس جنوبی با بیان اینکه همه امکانات و تجهیزات برای جلوگیری از مشکلات در جاری شدن سیل در منطقه پارس جنوبی فراهم شده از ورود سامانه جدید بارشی شدید و  از بارندگی‌های سیل‌آسا و سیلاب در منطقه پارس جنوبی در اوئل هفته آینده خبر داد.

وی با بیان اینکه آبگرفتگی معابر پیش‌بینی می‌شود اظهار داشت: بر اثرورود سامانه جدید بارشی، آبگرفتگی معابر و وقوع سیل و سیلابدر روزهای 28 و 29 اسفند ماه در پارس جنوبی  قابل پیش‌بینی است.

جانشین ستاد مدیریت بحران منطقه ویژه پارس جنوبی آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی را یکی از مهم‌ترین اقدامات ستاد مدیریت بحران منطقه ویژه پارس برشمرد و تاکید کرد: به سبب آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها، همه شهروندان و مسافران از استقرار، توقف و عبور از حاشیه دریاچه سدها بندها،کانال‌های آبیاری، حریم و بستر رودخانه‌ها و سواحل خلیج فارس خودداری کنند.

دشتی‌نژاد با تاکید بر افزایش تردد مسافران از جنوب استان بوشهر و منطقه ویژه پارس و همراه داشتن تجهیزات و امکانات لازم اظهار کرد: با توجه به افزایش تردد و عبور خودروها در کنار آبراه‌ها و رودخانه‌ها به ویژه سدها لازم است مسافران در ایام بارندگی با همراه داشتن تجهیزات و امکانات لازم و کامل از اقامت در کنار مسیل‌ها، رودخانه‌ها و سواحل پرهیز کنند تا بروز سیل به آنان خساراتی وارد نکند.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای مقابله با سیل و بارش‌های شدید توسط ستاد مدیریت بحران منطقه ویژه پارس اندیشیده شده است، افزود: همه دستگاههای اجرایی برای مقابله با بحران و هرگونه حوادث احتمالی و غیرمترقبه در آمادهباش کامل هستند و نقاط خطرآفرین در شهرستانهای حومه شناسایی شده است.

جانشین ستاد مدیریت بحران منطقه ویژه پارس جنوبی از وقوع جاری شدن سیل در منطقه پارس جنوبی خبرداد و گفت: میزان بارش احتمالی در این سامانه بیش از 80 میلی متر پیش بینی می‌شود که با توجه به وجود بارش‌های شدید و بارندگی‌های زیاد احتمال وقوع سیل محتمل است.

دشتی‌نژاد کم کردن حداکثری خطرات و ایجاد امنیت برای مردم و تاسیسات صنعت نفت در اولویت برنامه‌‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در این راه با داشتن تجهیزات پشتیبانی و خدماتی، امکانات عملیاتی‏،‌ ماشین آلات راهداری و راهسازی و امکانات اقامتی از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌شود.