سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

میزان آلودگی هوای بوشهر ناشی از پدیده گرد و غبار ۷ برابر حد مجاز است - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان آلودگی هوای بوشهر ناشی از پدیده گرد و غبار ۷ برابر حد مجاز است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: میزان آلودگی ناشی از ریزگردها در هوای بوشهر به ۱۱۰۵ میکروگرم بر مترمکعب رسید که این میزان ریزگرد ۷ برابر حد مجاز است.

میزان آلودگی هوای بوشهر ناشی از پدیده گرد و غبار ۷ برابر حد مجاز است

 

حسین دلشب با اشاره به ورود ریزگردها به استان بوشهر اظهار داشت:  با وجود بارش‌های شدید در استان بوشهر شاهد ورود  گردوغبار که منشاء خارجی‌ دارد، هستیم.
وی با بیان اینکه ورود این ریزگردها سبب آلایندگی و ایجاد بحران می‌شود تصریح کرد: این ریزگردها مشکلاتی برای مردم به ویژه بیماران قلبی و عروقی و سالمندان ایجاد می‌کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه موج آلودگی هوا که وارد استان بوشهر شده همچنان ادامه دارد  خاطر نشان کرد: وضعیتی بحرانی  آلودگی هوا در شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم بیش از نقاط دیگر استان بوشهر است.
دلشب با اشاره به اینکه میزان آلودگی هوای بوشهر ناشی از پدیده گرد وغبار 7 برابر حد مجاز است افزود: میزان آلودگی ناشی از ریزگردها در هوای بوشهر به 1105 میکروگرم بر مترمکعب رسید که این میزان ریزگرد 7 برابر حد مجاز است.
وی با بیان اینکه میزان استاندارد و عادی ذرات معلق در هوا 155 میکروگرم بر متر مکعب است، تصریح کرد: میزان آلایندگی هوا در مرکز استان بوشهر در وضعیت بحرانی است به‌گونه‌ای که میزان ذرات معلق در هوای این شهر هم اکنون 1105 میکروگرم بر مترمکعب است که نزدیک به 7 برابر حد مجاز است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با  تاکید بر رعایت گروه‌های سنی خاص مانند کودکان و افراد مسن بیماران قلبی و ریوی از این وضعیت آلودگی گفت: این افراد باید به‌طور جدی از بیرون رفتن از منزل پرهیز کنند و افرادی که ناچار به خارج شدن از خانه در این شرایط نامساعد جوی هستند باید از ماسک استفاده کنند.