سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

میزان آلودگی هوای بوشهر ناشی از پدیده گرد وغبار ۶ برابر حد استاندارد است - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان آلودگی هوای بوشهر ناشی از پدیده گرد وغبار ۶ برابر حد استاندارد است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: میزان آلودگی ناشی از ریزگردها در هوای بوشهر به ۹۷۹ میکروگرم بر مترمکعب رسید که این میزان ریزگرد ۶ برابر حد استاندارد است.

میزان آلودگی هوای بوشهر ناشی از پدیده گرد وغبار ۶ برابر حد استاندارد است

 

حسین دلشب با اشاره به ورود ریزگردها به استان بوشهر اظهار داشت: ورود این ریزگردها سبب آلایندگی و ایجاد بحران می‌شود که مشکلاتی برای مردم به ویژه بیماران قلبی و عروقی و سالمندان ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت آلایندگی هوا در 3 شهر استان بوشهر بحرانی است، تصریح کرد: موج آلودگی هوا که وارد استان بوشهر شده همچنان ادامه دارد  و وضعیتی بحرانی برای سه شهر بوشهر، برازجان و گناوه رقم زده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه میزان ذرات معلق در هوای بوشهر شش برابر حد مجاز است، خاطرنشان کرد: میزان ریزگردها در شهرستان بوشهر به 979 میکروگرم بر مترمکعب رسید که 6 برابر حد استاندارد است.
دلشب با بیان اینکه میزان استاندارد و عادی ذرات معلق در هوا 155 میکروگرم بر متر مکعب است، افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده  میزان آلایندگی هوا در گناوه در وضعیت بحرانی است به‌گونه‌ای که میزان ذرات معلق در هوای این شهر هم اکنون 1057 میکروگرم بر مترمکعب است که نزدیک به 7 برابر حد مجاز است.
وی با اشاره به وضعیت آلایندگی در شهر برازجان تصریح کرد: با پایش انجام شده میزان ذرات معلق در هوای برازجان 857 میکروگرم بر متر مکعب است که 5 برابر حد مجاز است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر وضعیت هوای شهرهای کنگان و عسلویه را ناسالم دانست و گفت: بر اساس پایش‌های انجام شده میزان ذرات معلق در هوای کنگان هم اکنون 277 میکروگرم بر مترمکعب است که نزدیک به 2 برابر حد مجاز است.
دلشب با اشاره به وضعیت هوای عسلویه افزود: میزان ذرات معلق در هوای عسلویه هم اکنون 184 میکروگرم بر مترمکعب است.
وی با بیان اینکه گروه‌های سنی خاص مانند کودکان و افراد مسن بیماران قلبی و ریوی باید به‌طور جدی از بیرون رفتن از منزل پرهیز کنند، افزود: افرادی که ناچار به خارج شدن از خانه در این شرایط نامساعد جوی هستند باید از ماسک استفاده کنند.