جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

موزه دفاع مقدس استان بوشهر راه اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

موزه دفاع مقدس استان بوشهر راه اندازی می‌شود

موزه دفاع مقدس استان بوشهر راه اندازی می‌شود

موزه دفاع مقدس استان بوشهر راه اندازی می‌شود

 

استاندار بوشهر گفت: موزه دفاع مقدس بوشهر با تلاش و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای نشان دادن رشادت‌های یادگاران شهدا و ایثارگران در حماسه هشت سال دفاع مقدس راه اندازی می‌شود.
 مصطفی سالاری در نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان بوشهر ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانه به سابقه مردم بوشهر در زمینه ایثار و از خودگذشتگی در راه اسلام و حراست از مرزهای کشور و مقابله با استعمارگران حتی قبل از انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: مردم بوشهر همیشه در تاریخ نشان داده‌اند با روحیه ایثار و از خودگذشتگی در حفاظت از مرزها نقش پررنگی داشته‌اند و امروزه نیز نیروهای نظامی و انتظامی و مردمی با کمال افتخار و روحیه گذشت و ایثار با اقتدار کماکان در صحنه حضور دارند.
وی با اشاره به اهمیت تکریم از روحیه رشادت بالای مردم بوشهر با توجه به مرزبانی و حضور در لحظات حساس تاریخی افزود: فرهنگ ایثار و گذشت در زندگی و امور جاری اجتماعی سبب افزایش سطح کیفی زندگی مردم در جامعه می‌شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر الگو قرار دادن فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس در جامعه بیان کرد: امروزه نیاز است دفاع مقدس را به عنوان الگوی اجتماعی خود قرار دهیم تا در تمام عرصه‌های اجتماعی و سیاسی و اداری و غیره از این فرهنگ و الگوی رفتاری بهره ببریم.
وی هدف اصلی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را انسجام و همگرایی در اجرای برنامه‌های این حوزه دانست و گفت: خرد جمعی باید گفتمان غالب شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور باشد.
سالاری بر افزایش سطح کیفی برنامه‌های این شورا تاکید کرد و بیان کرد: در اجرای برنامه‌های شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیش از آنکه به سمت کمیت برویم باید به سمت کیفیت و اثربخشی به برنامه‌های برویم. هدف از اصل برگزاری یادواره‌ها نباید مغفول بماند.
استاندار بوشهر با تاکید بر ضرورت تجلیل از آثار شهدا و ایثارگران گفت: باید تلاش کنیم که از نام و یاد شهدا بهره برداری ابزاری نشود چون یاد و خاطره شهدا و ایثارگران موضوعی است که وظیفه همه آحاد جامعه است.
سالاری با اشاره به ضرورت نمایش عمومی آثار شهدا و ایثارگران بصورت متمرکز در استان تصریح کرد: موزه دفاع مقدس استان بوشهر با تلاش دستگاه‌های اجرایی به منظور نمایش عمومی یادگاران شهدا و ایثارگران در حماسه هشت سال دفاع مقدس راه‌اندازی می‌شود.
وی از تشکیل جلسه بعدی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوشهر در محل گلزار شهدا خبر داد و افزود: با همکاری بنیاد شهید و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بصورت منظم باید موضوع پژوهش و تحقیق در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ساماندهی شود.