سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

مهمترین محورهای سخنان خطیب جمعه بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

مهمترین محورهای سخنان خطیب جمعه بوشهر

خطبه های نماز جمعه

تبریک میلاد رسول رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) و رئیس مذهب تشیع امام جعفر صادق (ع) و در خواست از مسئولان برای توسعه زیرساخت های اقتصادی و فرهنگی استان در سفر ریس جمهور به استان از مهمترین محورهای سخنان خطیب جمعه بوشهر بود .

امام جمعه موقت بوشهر در خطبه های نماز جمعه مرکز استان ضمن تبریک میلاد رسول مهربانی ها و رحمت و صادق آل محمد (ع) به همه مسلمانان جهان به بیان ویژگی های شخصیتی و معنوی رسول خدا (ص) پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین دشتی در دامه وحدت را از صفات خداوند برشمرد و اتحاد و هم دلی مسلمانان را از مهمترین ضروریات جهان اسلام دانست

خطیب نماز جمعه بوشهر در ادامه به تعابیر رهبر معظم انقلاب در گرامیداشت قیام 19 دی اشاره کرد و افزود: قیام مردم قم در سال 56 رویدادی فراموش نشدنی /همراه با بصیرت و پایه گذار انقلاب اسلامی ملت ایران است.

امام جمعه موقت بوشهر به سفر قریب الوقع رئیس جمهور کشورمان به استان بوشهر اشاره کرد و ضمن خیر مقدم زودهنگام به هیئت دولت از مسئولان خواست با برنامه ریزی در حوزه های اقتصادی و فرهنگی زمینه توسعه و پرباری هرچه بیشتر رهاورد سفر هیئت دولت به استان را فراهم کنند.

خطیب جمعه بوشهر در ادامه با اشاره به حرکت های تهاجمی دشمن برای لطمه زدن به فرهنگ اسلامی گفت: مسئولان فرهنگی باید در نشست‌های تخصصی با استفاده از نظرات کارشناسان دینی و هنری از ایجاد ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه جلوگیری کنند.